Bayburt’ta “Beyin Olimpiyatları” yapıldı

Bayburt’ta bu yıl ilk kez ” Düşün Olsun” sloganıyla ” Beyin Olimpiyatları” düzenlendi.

Bayburt’ta “Beyin Olimpiyatları” yapıldı
Yayınlama: 07.06.2017
A+
A-

Bayburt’ta bu yıl ilk kez ” Düşün Olsun” sloganıyla ” Beyin Olimpiyatları” düzenlendi.

İl genelinde toplam 30 ortaokulun 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 2’şer kişilik beyin takımlarının katılımıyla gerçekleştirilen “Beyin Olimpiyatları”, ön eleme turu ile başladı. 30 takımdan iki eleme turu sonrası final turuyla Bayburt Beyin Olimpiyatları sona erdi.

Bayburt Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Bayburt Valisi İsmail USTAOĞLU “ Ülkemizin geleceği için akademik başarısının yanında hızlı ve pratik düşünebilen, problemlere farklı açıdan yaklaşabilen ve birden fazla çözüm önerisi getirebilme kabiliyetine sahip gençlere ihtiyacımız var. Bu yarışma vesilesiyle Bayburtumuzda bu anlamdakı potansiyeli keşfetmiş ve değerlendirmiş olacağımızı düşünüyor, tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. “ diyerek öğrencilere ödüllerini verdi.

Katılan tüm öğrencilerimiz Tübitak Bilim Setleri, ilk 6ya kalan öğrencilerimiz Kayseri Bilim Merkezi Gezisi, ve 1. olan beyin takımımızın öğrencileri İzmir’de bulunan ve Türkiye’de tek olan Uzay Kampı’nda 5 günlük kamp programına katılım ile ödüllendirilmiş olup ayrıca:

  1. olan beyin takımı Ş. Recep Eşiyok Ortaokuluna 1500 TL,
  2. olan beyin takımı TOBB Örence İmam Hatip Ortaokuluna 1000 TL,
  3. olan Bayburt 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokuluna 500 TL para ödülü verildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.