Bayburt’ta jandarma, polis ve milli eğitim ekiplerinden yol denetimi

Bayburt’ta jandarma, polis ve milli eğitim ekiplerinden yol denetimi
Yayınlama: 02.07.2021
A+
A-

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince, İl Jandarma Komutanlığı Danişment Yol Kontrol Noktasında “Paydaş Kurumlar ile Müştereken Yoğun Servis Denetimi’ yapıldı.

Kamu ve özel kurum/kuruluşların şehir içi personel taşımacılığı, firmalara ait ücretsiz servis taşımacılığı ve öğrenci taşımacılığı yapan araç ve sürücüler denetlendi.

Yapılan denetimde;

  • Servis taşımacılığı yapan araçların karıştığı kazaların, taşıdığı yolcu kapasitesinin fazla olmasından kaynaklı ağır sonuçlar doğurması nedeniyle bu tür kazalar ile can kayıplarının en aza indirilmesi,
  • Araç sürücülerinin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması,
  • Emniyet Kemeri kullanım oranının artırılması,
  • Güvensiz ve korsan tabir edilen taşımacılık faaliyetlerinin engellenmesi,
  • Okul servis araç ve şoförlerinin 2918 Sayılı KTK. ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde belirtilen hususlara uymaları konusunda bilinçlendirme yapıldı.

Kurallara uymayan (10) servis şoförü ve aracına toplam 2.451 TL idari para cezası uygulandı.

İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince yapılan açıklamada 2021 yılı içerisinde “Paydaş Kurumlarla Birlikte Müştereken Yapılan Yoğun Servis Denetimlerinin” 2021-2023 Trafik Güvenliği Eylem Planı gereğince arttırılarak devam edeceği belirtildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.