Bayburt’ta kapatılarak kiraya verilen site girişine TOKİ sakinleri isyan etti

Bayburt’ta kapatılarak kiraya verilen site girişine TOKİ sakinleri isyan etti
Yayınlama: 21.10.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta TOKİ sakinleri site girişinin, site yöneticileri tarafından kapatılarak kiraya verilmesine isyan etti.

Gençosman Mahallesindeki TOKİ konutlarının Muteber Sokağa bakan kısmındaki site girişinin, site yöneticileri tarafından kapatılarak, kiraya verilme isteğine apartman sakinleri itiraz etti.

Site önünde bir araya gelen sakinlerden apartman yöneticisi olduğunu söyleyen Neşe Yılmaz, yapılan işlemden haberinin olmadığını, apartmanda bulunan 8 dairenin tamamının vekâletini aldığını ve tamamının bu duruma karşı olduğunu söyledi.

‘Hangi devirde yaşıyoruz, yok kapatmak, kesmek, yolu kiraya vermek ne demek, anlamakta güçlük çekiyorum’ diyen Neşe Yılmaz, “Böyle bir şey olamaz. Burası bizim sitemizin girişi. Derhal bunun durdurulması ve yıkılması lazım. ‘Site alanına girmek yasatır’ yazan tabelalarının asıldığı yer burası, buraya giriliyor. Bayburt Belediyesi’nden bu kanun dışı işleme dur demesini bekliyoruz” dedi.

Bayburtta kapatilarak kiraya verilen site girisine TOKI sakinleri isyan etti 01 – Bayburt PortalıNeşe Yılmaz, ayrıca site mahremiyeti diye bir şeyin kalmadığını söyleyerek, “Bütün işyerleri yasal olmayan bir şekilde site bahçesine pencere açmış durumda. Biz yazın bayanlar şuraya çıkıp, rahatlıkla oturamıyoruz. Ticarethanelerin tamamı bizim site alanımıza cam açtılar. Oturduğumuz zaman müşterilerle göz göze geliyoruz. Yapıldığında güvenilir bir siteydi ama korumasız hale getirildi. Bütün hepsinin kapatılması için bütün mercilere gideceğiz.” şeklinde konuştu.

Site sakinlerinden Kenan Ali Okur ise, TOKİ’de ortak kullanım alanlarının işyerlerine dahil edilmesini büyük bir şaşkınlıkla izlediğini ifade ederek, site yönetiminin site girişini kapatıp kiraya verme kararını ise, 120 ailenin hakkının gasp edilmesi olarak yorumladığını ifade etti.

Siteye ait 4 dairenin olduğunu, üstüne üstlük her ay düzenli olarak aidat ödediklerini belirten Kenan Ali Okur, “Hiç bina girişi kapatılır mı? Belediyeden izin almadan kimse imar değişikliği yapamaz. O zaman burada yapılanlara belediye göz yumuyor” dedi.

TOKİ’de yapılan değişikliklere de değinen Okur, “Buranın mimarı gelse şuanda bu TOKİ’yi tanıyamaz. Kimi kul hakkı demeden ortak kullanım alanına çökmüş, kimi dokunmamış. Buraları kim denetleyecek, herkes istediği gibi kafasına göre yer mi çevirecek?” şeklinde konuştu.

Ortak kullanım alanını kapatan esnafın, kaldırımı da bir şekilde işgal ettiğini söyleyen Okur, “Zahmet edip şuralara bir bakın. Çocuklarımızın hayatı güvende değil. Okula giden çocuk yoldan gidiyor. Yetkililer gelsin buraları görsünler. Yazıktır, günahtır, bu kadar olmaz” diye konuştu.

Öte yandan apartman sakinlerinin itirazı üzerine Bayburt Belediyesi’nin bugün akşama doğru inşaat alanındaki çalışmayı mühürlediği gözlendi.

Bayburtta kapatilarak kiraya verilen site girisine TOKI sakinleri isyan etti 02 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.