Bayburt’ta “Kurban Bayramı” Heyecanı

Bayburt’ta “Kurban Bayramı” Heyecanı
Yayınlama: 23.09.2015
A+
A-

Kurban Kesim Yerleri

İlimizde Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar tüm hızıyla sürerken Kurban Komisyonu bayramda alınacak önlemleri ve kurban kesim yerlerini açıkladı. Buna göre kurban komisyonunca belirlenen kurban kesim yerleri şöyle.

Bayburt Belediyesine ait mezbahane

Şingah Mahallesi Doğan Sokaktaki Boş Arazi ( Yem Fabrikası Yanı)

Özel Şahsa Ait Et Kombinası ( Koloğlu)

Köroğlu Çiftliği (İspir Yolu Üzeri)

Salih Altun’a Ait Mandıra  ( Kayış Kıran Mevkii)

Hayvan Pazarı

Muradiye Yurdu (Esentepe Mahallesi)

Hakan Keser’e Ait Hayvan Çiftliği (Kayışkıran Mevkii)

Şahsa Ait Ceza evi Yolu Üzerindeki Mandıra

Kurban komisyonu tarafından belirlenen bu yerler dışında kesime izin verilmeyecek.

Bayburt'ta "Kurban Bayramı" HeyecanıHayvan Pazarında da Hazırlıklar Tamamlanmak Üzere

Şehrimizdeki tek kurbanlık satış yeri olan Bayburt Belediyesi Hayvan pazarında da  hummalı bir hazırlık var. Hayvanların her türlü sağlık problemiyle ilgilenilen pazarda aynı zamanda kurbanlık dişi hayvanların gebelik kontrolleri yapılıyor. Ayrıca vatandaşların huzurlu bir şekilde kurban alışverişlerini yapabilmeleri için emniyet ve zabıta müdürlüğü personeliyle de işbirliği içinde olacağı hayvan pazarında sahte parayla alışverişin ve çıkabilecek tartışmaların önüne geçilebilmesi için her türlü tedbir alınıyor.

Bayrama bir hafta kala sürekli açılan pazarda bayramın 1. günden itibaren ise gerek belediyemiz veteriner hekimleri gerek tarım il müdürlüğü veteriner hekimleri vatandaşlarımızın ihbarına uygun olarak gerekli kontroller ve işlemler yapılacak.

Kurban Yakalama Timi Teyakkuzda Olacak

Bayramın birinci gününden itibaren verilecek bir diğer hizmet ise kaçan kurbanlıklar ile ilgili. Kaçan hayvanlara uyuşturucu iğne ile müdahale edebilecek bir ekip oluşturuldu. Bu ekip dört gün boyunca kaçan kurbanlık hayvan ihbarlarını değerlendirecekler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.