Bayburt’ta malzeme hırsızlarını Jandarma yakaladı

Bayburt’ta malzeme hırsızlarını Jandarma yakaladı
Yayınlama: 01.03.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta jandarma sorumluluk alanında meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı Jandarma ekiplerince başlatılan operasyonda iki kişi gözaltına alındı, biri tutuklandı.

Konuyla ilgili Bayburt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

Jandarma sorumluluk sahasında bulunan kamu kurumlarına ait, kum ocağı, sulama pompaları ve çeşitli şantiyelerde meydana gelen bakır elektrik kablosu ve elektrik dinamo motorları türünde malzemelerin çalınması olayı ile ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Aydıntepe İlçe J. K.lığınca yapılan istihbari çalışmalar il genelinde bulunan PTS ve MOBESE sistemlerinin izlenmesi ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şüphelilerin tespit edilmesi üzerine 10.02.2023 tarihinde düzenlenen operasyonel faaliyet ile şüpheli Ş.C. ve İ.K kullandıkları araç ile yakalanmışlar ve şüphelilere ait araçlarda adli makamlardan alınan arama kararı ile yapılan arama sonucu sulama pompalarında kullanılan bir adet dinamo motoru bulunarak ele geçirilmiştir. Şüpheliler Jandarmada gözaltına alınmalarına müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup şüpheli S.Ç çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken diğer şüpheli serbest bırakılmıştır.

Olaya ilişkin sürdürülen geniş çaplı arazi arama taraması sonucu çalınan motorlardan diğer dört adedi de araziye atılmış vaziyette bulunmuş ve kurum yetkililerine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.