Bayburt’ta STK’larla Çoruh Nehri Projesi görüşüldü

Bayburt’ta STK’larla Çoruh Nehri Projesi görüşüldü
Yayınlama: 17.06.2020
A+
A-

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir Develi, Çoruh’ta planlanan 2. Etap ıslah çalışmaları öncesi Bayburt’taki STK temsilcileri ile görüştü.

Çoruh’ta yapılacak yeni çalışma öncesi Bakanlığın ve AK Parti Genel Merkezi’nin konuya hassasiyetle eğildiğini belirten Develi, bu kapsamda Bayburt’ta toplumun tüm kesimleri ile istişare içerisinde olduklarını kaydetti.

Develi, Çoruh Nehri Platformu çalışmalarından haberdar olduğunu, Bayburtlu akademisyenler başta olmak üzere Türkiye genelinde nehir ıslahı konusunda uzman olan isimlerden de görüş talep ettiklerini belirterek, tüm bu raporlar ortaya çıktıktan sonra, kaynağı hazır olan projenin hayata geçeceğini kaydetti.

STK temsilcileri ise, ilk etap çalışmasıyla ilgili toplumda oluşan olumsuz görüşleri dile getirerek, Çoruh’taki yeni çalışma ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıya; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan, Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Yöney, MÜSİAD’tan Erdal Şentürk, BEKDER’den Mete Emir ve Gökhan Önder Karaoğlu, BAYDER’den Fatih Dündar, BAYFOD’tan Zeynel Abidin Öztürk, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’nden Yaşar Yıldız ve Murat Okutmuş katıldı.

Öte yandan yaklaşık 1 haftadır konuyla ilgili Bayburt’ta temaslarda bulunan Develi, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile ilçe ve belde belediye başkanlarını da ziyaret etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.