Bayburt’ta ‘Türkiye Yüzyılına Nefes’ temasıyla binlerce fidan toprakla buluştu

Bayburt’ta ‘Türkiye Yüzyılına Nefes’ temasıyla binlerce fidan toprakla buluştu
Yayınlama: 12.11.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl “Türkiye Yüzyılına Nefes” teması ile 81 ilde 1.023 lokasyonda eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katıldı.

Bu kapsamda ilde gerçekleşen fidan dikim etkinliğinde, İl Merkezi ve İlçelerde olmak üzere 11 ayrı lokasyonda Akasya, Ceviz, Badem, İğde, Yabani Elma-Armut, Kiraz ve Sarıçam türlerinden oluşan on binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Gez köyündeki etkinlikte konuşan Vali Cüneyt Epcim, milli ağaçlandırma seferberliğinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Vali Cüneyt Epcim, 11 farklı alanda çalışma yapıldığını ve 10 bin dönüm civarında bir alanda ağaçlandırma çalışmasının yapıldığını ifade etti.

Vali Epcim, orman İşletme müdürü Zeynel Yalçındağ ve ekibine ağaçlandırma çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, herkesin en az 5 fidan dikmesi temennisinde bulundu.

Vali Cüneyt Epcim, Bayburt belediye Başkanı Hükmü pekmezci ile birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin adına dikilecek olan fidanı da toprakla buluşturdu.

Ayrıca fidan dikimi sonrası valilik önünde düzenlenen dağıtım töreniyle 1700 fidanda vatandaşlara dağıtıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.