Bayburt’un ödüllü iki müzesinde ‘Kültürün ve Sanatın Kardeşliği’ etkinlikleri

Bayburt’un ödüllü iki müzesinde ‘Kültürün ve Sanatın Kardeşliği’ etkinlikleri
Yayınlama: 11.09.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – İLESAM, USİD ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesinin Bayburt ayağı tamamlandı.

Avrupa ödüllü iki müzeye sahip olan Bayburt’ta Baksı Müzesi’nde ‘müze’ konulu konferans gerçekleştirilirken, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde ise ‘şiir ve müzik’ etkinliği gerçekleştirildi.

4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesinin Bayburt ayağında Baksı Müzesi’nde gerçekleştirilen müze konulu konferansa; İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız moderatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Aslan, Prof. Dr. Haldun Özkan, Prof. Dr. Süleyman Çiğdem, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ve Baksı Müzesi Kurucusu Prof Dr. Hüsamettin Koçan konuşmacı olarak katıldı.

Katılımcılara, Vali Yardımcısı Hakan Kara tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’nde İLESAM şairlerinin sahne aldığı programda ise ‘Kültürün ve Sanatın Kardeşliği’ projesi yürütücü kurumu İLESAM’ın Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Gümüşhane‘den Osman Nebioğlu (Hışır Osman) ve Prof. Dr. Selami Şimşek, Erzurum‘dan Vahdettin Oktay Beyazlı, Bayburt‘tan Uygun Ahmet Aker ve Fatih Dündar şiirlerini seslendirdiler.

Güldalı Halk Müziği Ekibi tarafından da halk müziği sunumunun yapıldığı program, katılımcılara katılım belgelerinin takdimiyle sona erdi.

Programa, Demirözü Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu, Bayburt İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Şengül Gök, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi Kurucusu Kenan Yavuz ve vatandaşlar katıldı.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, ‘4. Kültürün ve Sanatın Kardeşliği: Müze – Şiir – Müzik’ projesini Bayburt’tan sonra sırasıyla Sinop, Elazığ, Çorum ve Yozgat’ta gerçekleştireceklerini belirterek katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.