BAYDER Kültür Sohbetleri’nde ‘3 Aralık’ sunumu

BAYDER Kültür Sohbetleri’nde ‘3 Aralık’ sunumu
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği’nin haftalık olarak düzenlediği kültür sohbetlerinin konusu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü oldu.

Uzun yıllardır Bayburt’a özel eğitim alanında hizmet eden ve halen Bayburt Memnune Evsen Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin müdürü olan Murat Köse, BAYDER’de yaptığı sunumda önemli konulara değindi.

Bayburt’ta bu anlamda geçirdiği tecrübelere değinen Köse, yapmış olduğu sunumda dünyaya engellilerin gözünden bakmayı sağlayarak, bir farkındalık eğitimine imza attı.

BAYDER Kultur Sohbetlerinde 3 Aralik sunumu 3 – Bayburt PortalıSunumunun ardından Murat Köse’ye teşekkür ederek belge takdim eden BAYDER Başkanı Fatih Dündar, engelli bireylerin hayatın her alanında var olmaları gerektiğini belirterek, “İnsanlar, bireyler engelli olarak doğabilirler veya sonradan engelli olabilirler. Önemli olan ve bize düşen bu bireylere engelsiz bir hayat hazırlamak, engelsiz bir dünya sunmaktır.” ifadelerine yer verdi.

‘Bir hikayenin türküsü’ bölümü ve aşık Necip Yıldızoğlu’nun söylediği deyişlerle devam eden Kültür Sohbetleri programının son bölümünde ise Uğur Dündar, Cafer Canlar ve Yunus Emre Canlar sahne aldı.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.