BAYDER’den ilimize önemli bir proje

Yayınlama: 22.11.2015
A+
A-

“Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri” 

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) tarafından hazırlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen “Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri” isimli projenin tanıtım toplantısı Bayburt Konaklamanın toplantı salonunda gerçekleştirildi.

BAYDER’den ilimize önemli bir projeYemekli gerçekleşen tanıtım programıda açıklama yapan BAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Dündar, BAYDER’in Avrupa Birliği fonlarından desteklenen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında yürütmeye başladıkları projenin Bayburt’ta kız çocuklarının eğitimine önemli katkılar sunacağını belirtti.

Dündar, “BAYDER, kurulduğu 2010 yılından itibaren ilimizde kültür, edebiyat, tarih, eğitim alanlarında önemli çalışmalara imza atmış bir STK’dır. Projemiz, ilimizde okuyan kız çocuklarının eğitimine destek vererek, okulu terk etme, bırakma risklerini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Proje, 100 bin avroyu aşan bütçesiyle ve gerçekleştireceği faaliyetlerle ilimizde okuyan kız çocuklarının okullarını sevmesini, okumanın önemini kavramalarını ve okullarına olan sevgilerini ve eğitim başarılarını arttırmayı, velilerininse çocuklarının geleceği için onları okumaya teşvik etmelerini destekleyecektir” dedi.

Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri projesinin ortakları, Bayburt Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kız Meslek Lisesi ve Yatılı Bölge İlk Okulu.

Projenin ayrıntılarını slayt gösterisi eşliğinde BAYDER Dernek Başkan Yardımcısı ve proje yazarı Mutlu Adak anlattı.

Programa Bayburt Garnizon Komutanı Albay Ahmet Ergüden, Belediye Başkan yardımcısı Nesumittin Selçuk ve basın mensupları katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.