BAYDER’den KYK misafirlerine ‘Kültür Gecesi’

BAYDER’den KYK misafirlerine ‘Kültür Gecesi’
Yayınlama: 28.03.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce 35. Düzenlenen İller Arası Futbol Turnuvasına katılmak için Bayburt’ta gelen misafir öğrencilere yönelik Kültür Gecesi programı düzenlendi.

KYK Bayburt İl Müdürlüğü ile Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Bayburt kültürüne has sunumlar yapıldı.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, programın açılışında yaptığı konuşmada, dernek hakkında bilgi verdi. BAYDER’in gençlere yatırımı bir öncelik olarak gördüğünü söyleyen Dündar, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

BAYDERden KYK misafirlerine Kultur Gecesi 4 – Bayburt Portalı“Kültür yaşamımızdır, kültür düşünme şeklimizdir, kültür sanatsal varlığımız, acımız, sevdamız türkülerimizdir. BAYDER olarak 2010 yılında gelenekten geleceğe sloganıyla çıkmış olduğumuz yolculukta tarihsel varlığımızı, kültürel mirasımızı ve edebi değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak gayreti içerisindeyiz. Bu yönüyle gerek TRT programlarımızda, gerek etkinliklerimizde, gerek projelerimizde değerlerimize yatırım, insana yatırım ve geleceğimiz olan siz gençlere yatırım hep önceliğimiz olmuştur.

Bugün de bu salonun konseptine uygun bir şekilde bir kültür programı tertip ettik. Bu programların daha orijinal ve otantik hali her Cuma günü derneğimiz kültür salonunda gerçekleştirilmektedir. Bu vesileyle Türkiye’nin en uzun soluklu haftalık geleneksel programı olan BAYDER Kültür Sohbetlerine hepinizi davet ediyoruz.”

BAYDERden KYK misafirlerine Kultur Gecesi 2 – Bayburt PortalıKredi Yurtlar Kurumu Bayburt İl Müdürü Şerif Bayram ise, gençleri Bayburt’ta ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlemiş olduğu bu tür etkinliklerle gençleri spora teşvik ettiğini bildirdi.

BAYDERden KYK misafirlerine Kultur Gecesi 5 – Bayburt PortalıBayram, Bayburt’un kültürel yapısının sergileneceği gecenin her gence bu topraklardan bir şeyler katacağını belirterek, BAYDER’in Bayburt’ta önemli bir misyon üstlendiğini ve bu misyonu başarı ile yerine getirdiklerini kaydetti

BAYDERden KYK misafirlerine Kultur Gecesi 1 – Bayburt PortalıBAYDER Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Akdoğan’ın sunumu ile gerçekleşen gecede sahneye ilk olarak BAYDER Bar Ekibi geldi. Bayburt’a ‘ağızbarı’ geleneğinden örnekler sunan bar ekibi salonu dolduran gençler tarafından büyük bir beğeni ile takip edildi.

Ardahan, Artvin, Çorum, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kars, Ordu, Rize ve Trabzon’dan gençlerin katılımıyla oynanan Orta Oyununda ise kahkahalar havada uçuştu. Keyifli anların yaşandığı programda, orta oyununu sahneleyen Bilgihan Sancar, salonu dolduran gençlerden yoğun alkış aldı.

BAYDERden KYK misafirlerine Kultur Gecesi 6 – Bayburt PortalıYerel sanatçılar Serdar Eslek, Uğur Dündar, Murat Deligöz, Ömer Faruk Karabulut, Hasan Kanat ve İsmail Karatay’ın söylediği parçalarla devam eden programın son bölümünde ise, koro türküler yer aldı.

KYK Bayburt İl Müdürü Şerif Bayram, programın son bölümünde BAYDER Başkanı Fatih Dündar’a günün anısına bir plaket takdim ederken, takım kaptanları ve oyunculara da hediyeler verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.