Belediye Başkanı Memiş, Tur Operatörleriyle Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Memiş, Tur Operatörleriyle Bir Araya Geldi
Yayınlama: 08.09.2014
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Türk Hava Yolları işbirliği ile “Bölge Tanıtım Organizasyonu” kapsamında tur operatörleriyle bir araya geldi.

KUDAKA Erzurum Ofisi’nden Fatih Yorgancı’nın rehberliğinde gün boyu Bayburt’u gezen ulusal turizm firmaları ile yerel turizm firmalarının temsilcileri, Bayburt Konağı’nda düzenlenen akşam yemeğinde şehirle ilgili izlenimlerini Belediye Başkanı Memiş’le paylaştı.

“Belediye Olarak Üzerimize Düşen Görevi Yapmaya Hazırız”

Bayburt’un turizm potansiyelinin daha geniş kitlelere tanıtılması ve gelen turist sayısının artırılması yönünde tur operatörlerinin görüş ve önerilerini alan Belediye Başkanı Memiş, bu konuda Bayburt Belediyesi’nin üzerine düşen görevi yapacağını söyledi.

Şehrin tarihi ve kültürel dokusunu katılımcılara anlatan Belediye Başkanı, Bayburt’un gezilmesi ve görülmesi gereken ender şehirlerden biri olduğunu kaydetti. Gelen turistlerin Bayburt’a gelip bir gün içerisinde geri dönmemesi gerektiğini, en az iki gün ayırmaları gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Memiş, “Gelen misafirlerimizin şehrimizde en az iki gün geçirmeleri için kimin üzerine ne görev düşüyorsa onu yapsın. Bizde eksikliklerimizi giderme konusunda belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız”

“Bayburt, İnsanların Rahat Nefes Alabileceği, Dinlenebileceği İklimine Sahiptir”

Gelecekte Bayburt’un turizm bakımından önemsenecek şehirlerden biri olacağını belirten Belediye Başkanımız Memiş, tur operatörlerinden bu konuda katkı beklediğini dile getirerek, “Bayburt, özellikle doğa ve yayla turizmi adına çok müsait; Büyük şehirlerin bunaltıcı sıcaklarından kaçan insanlarımız, doğaya buluşacaklar, yaylaya çıkacaklar. Bayburt’un bırakın yaylasını kendisi bile insanların rahat nefes alabilecekleri, dinlenebilecekleri tabii özelliklere ve iklimine sahiptir” diye konuştu.

“Bayburt Kalesi ve Çoruh Nehri Bu Şehre Ayrı Bir Güzellik Katacak”

Konuşmasında Bayburt Kalesi ve Çoruh Nehri ile ilgili gerçekleşecek projelere değinen Belediye Başkanı Memiş şu ifadelere yer verdi:

“Bayburt için olmazsa olmazların başında Bayburt Kalesi ve Çoruh gelmektedir. 15 Eylül’den itibaren kalemizde çok ciddi temizleme çalışması başlatacağız. Kalenin içerisine otantik bir atmosfer katacak projelerimiz var; Yöresel ürünlerimizin satıldığı, çayımızın kahvemizin içildiği, satranç ve tavlanın oynanacağı, prefabrik ve portatif mekânlar oluşturacağız. Bir sonraki gelmenizde Bayburt Kalesi’ndeki değişimleri göreceksiniz. Kaleden izleyeceğimiz Çoruh Nehri için de çok güzel projelerimiz var. Venedik’in gondollarını Çoruh üzerinde göremezsiniz ama Porsuk Çayı’nın Eskişehir’e kattığı güzelliği, biz Çoruh’la Bayburt’a katacağız. Bu projelerimizi işin uzmanlarıyla istişare ederek hayata geçireceğiz. Biraz uzun düşüneceğiz ama kalıcı bir eser ortaya koyacağız. Bayburt Kalesi ve Çoruh Nehri’nin bu şehre katacağı güzellikleri inşallah hep beraber göreceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.