Beşpınar Köyü’nde kitap okuma etkinliği

Beşpınar Köyü’nde kitap okuma etkinliği
Yayınlama: 24.12.2018
A+
A-

Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliği himayesinde yürütülmekte olan “Yol Arkadaşın Kitap Olsun” Projesi kapsamında Şehit Gürcan Yavuz ilkokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı.

Vali Pehlivan, Demirözü İlçesi’ne bağlı Beşpınar Köyü’nde bulunan okula gelişinde Kaymakam Ömer Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ve öğretmenler tarafından karşılandı. Daha sonra okulun Z-Kütüphanesine geçen Vali Pehlivan Kaymakam Coşkun ile Milli Eğitim Müdürü Karakaşoğlu’ndan bilgiler aldı. Burada okulun öğrencileriyle bir süre sohbet eden Vali Pehlivan okumanın öneminden bahsetti.

Bayburt Valiliği olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bağlı kurum ve okullar vasıtasıyla öğrencilere ve vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak, konunun önemine dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Vali Pehlivan, “Vatandaşlarımıza ve gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve bunun sürekliliğini sağlamak adına sürekli projeler uyguluyoruz. Bayburt Valiliği olarak geçtiğimiz yıl başlattığımız ‘Yol Arkadaşınız Kitap Olsun’ projesi ile vatandaşlarımıza binlerce kitap dağıttık. Yolcu otobüslerinde yolculara, İl merkezinde esnaflarımıza kitap hediye ettik. Sevgili çocuklar öğretmenlerimiz bu konuda sizlere bilgilendiriyor. Bizler de bu vesileyle bir kez daha hatırlatmış olalım. Ne kadar okursak derslerimizde de o kadar başarılı oluruz. Hayatımızda üstlendiğimiz görevleri en iyi şekilde yerine getiririz. Arkadaşlarımızla, ailemizle ve toplumla ilişkilerimiz güçlenir. Kitap okursak bildiğimiz kelime sayısı her geçen gün artar, kendimizi daha iyi hisseder ve ifade ederiz. Derslerinizde başarılı olmanız için okuduğunuzu anlamanız çok önemli. Bütün bunlar sürekli kitap okumanın, bunu bir alışkanlık haline getirmenin ne kadar çok önemli olduğunu gösteriyor.” dedi.

Vali Pehlivan kütüphaneden bir kitap seçerek okuma saatindeki öğrencilere eşlik etti. Etkinlikte bir süre öğrencilerle birlikte kitap okuyan Vali Pehlivan okulda yaptığı incelemelerin ardından programını sonlandırdı.

Vali Ali Hamza Pehlivan’a, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, okul idarecileri ve öğretmenler eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.