Bilardo Şampiyonasında Kılıç Kardeşler Rüzgarı

Bilardo Şampiyonasında Kılıç Kardeşler Rüzgarı
Yayınlama: 17.05.2018
A+
A-

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Sinop’ta düzenlenen Türkiye Pool (Cepli) Bilardo Şampiyonası Yıldızlar U17 kategorisinde Muharrem Kılıç Türkiye Şampiyonu olurken küçük kardeşi Ahmet Kılıç da aynı şampiyonada Türkiye 3.sü oldu.

Okul Sporları faaliyeti de dahil yaklaşık 280 sporcu ile gerçekleştirilen organizasyonda Yıldızlar U17’de mücadele eden Kılıç kardeşler bilardoda 1. ve 3. sırayı paylaşarak bir ilke imza attı. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan Kılıç Kardeşlerin madalyalarını takdim etti.

Şampiyon bilardocuları yetiştiren Milli Antrenör Cevdet Türker ise dört sporcu ile katıldıkları şampiyonadan birincilik ve üçüncülük ile dönmenin kendileri ve Bayburt için büyük bir başarı ve mutluluk olduğunu belirtti.

Türkiye Pool (Cepli) Bilardo Şampiyonası Yıldızlar U17 Kategorisi  Sıralaması:
1- Muharrem Kılıç  (Bayburt)
2- Erencan Gökçen
3- Ahmet Kılıç  (Bayburt)
3- Deniz Güney

Şampiyon kardeşler ödüllendirildi

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Pool (Cepli) Bilardo Şampiyonası Yıldızlar U17’de Türkiye Şampiyonu olan Muharrem Kılıç ve aynı şampiyonada 3. olan kardeşi Ahmet Kılıç Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Adem Köse tarafından ödüllendirildi.

Bayburt’un bir çok spor dalında iddialı bir olduğunu vurgulayan Köse, “Aynı zamanda 3 bant milli takım antrenörümüzde bizim şu anki antrenörümüz Cevdet Türker. Bunu da bütün Bayburtluların bilmesini istiyorum. Bu konuda da özellikle şöyle bir temennim var. Biz bir çok spor dalında özellikle de madalya söz konusu olduğu zaman iddialı bir iliz. Bu yıl karate, kayak, masa tenisi, bilardoda Türkiye dereceleri yaptık. Bu beş branşta iddialıyız. Bundan sonra yatırımlarımızı bu spor dallarına biraz daha fazla yapacağız.”

“Sponsorluk desteği bekliyoruz”

Sporcular için sponsor desteği beklediklerini de dile getiren Köse, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Özellikle bu çocuklarımız yarışmalara gittikleri zaman biz bu spora gönül vermiş, hali vakti yerinde iş adamlarımızdan sponsorluk desteği bekliyoruz. Evet biz bu kardeşlerimizi devletimizin desteğiyle yarışmalara gönderiyoruz. İlimizi çok güzel şekilde temsil ediyorlar, derecelerde getiriyorlar mutlu oluyoruz ancak bu manada desteklenirseler çok daha kaliteli işlerin altına imza atacaklarına inanıyorum”

Köse ardından sporculara hediyelerini takdim etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.