Bilgiler yarıştı, çocuklar kaynaştı

Bilgiler yarıştı, çocuklar kaynaştı
Yayınlama: 08.04.2019
A+
A-

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin organize ettiği geleneksel bilgi yarışmasının 13.sü İstanbul Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları tarafından bu yıl 13. sü düzenlenen bilgi yarışmasına  ilköğretim 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıftan birer öğrenci ile katılım sağlandı.  “Bilgiler Yarışıyor, Gençler Kaynaşıyor” adı altında düzenlenen 13. Bilgi Yarışması’nın bu seneki sorularını Final Okulları hazırladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş, Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mücahit Köse, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Temür birer konuşma yaptılar.

Yarışmaya bu yıl 22 dernek katılım sağladı.

Katılan Dernekler:

Armutlu Derneği, Arpalı Derneği, Aşağı Çımağıl Derneği, Aydıncık Derneği, Balca Derneği, Danişment Derneği, Değirmencik Derneği, Elmalı Derneği, Eymür Derneği, Gökçedere Derneği, Güneşli Derneği, Helva Derneği, İğdir Derneği, Karayaşmak Derneği, Kavacık Derneği, Masat Derneği, Ozansu Derneği, Pınarcık Derneği, Sancaktepe Derneği, Sarıhan Derneği, Yukarı Kırzı Derneği, Petekkaya Derneği katılım sağladı.

Bilgi yarışmasının sonucunda 1. Armutlu, 2. Pınarcık, 3. Kavacık oldu. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Programa Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş, köy dernekleri ve Bayburtlular katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.