Burhanettin Kahrıman’dan Mevlütoğulları’na cevap

Burhanettin Kahrıman’dan Mevlütoğulları’na cevap
Yayınlama: 24.01.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı [vurguluContent color=”Green” text=”Burhanettin Kahrıman”], mevcut Başkan Zekeriya Mevlütoğulları’nın kendi görev süreleri ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Kahrıman, odanın borcunun yanı sıra alacağına ilişkin bilgiler de verdiği açıklamasında, “Özetle biz yönetim kurulu olarak, o gün nasıl hesap sormak için hazırdıysak, bugün de hesap vermek için hazırız. Biz hiç açıklama filan yapmadık. Bakanlıktan müfettiş istedik, sizi de müfettiş çağırmaya davet ediyorum” dedi.

İşte Kahrıman’ın açıklaması:

“Kıymetli meslektaşlarım, sizlerin teveccühleriyle 2018 yılında Şoförler Odası Başkanı oldum ve bu 4 yıllık görev süresi zarfında her platformda en iyi şekilde haklarınızı savundum. Mevcut Başkan yerel basında, ‘bu odaya hiçbir şey alınmadığını’ ifade etmekte. Ben buna insafsızlık diyorum. Çünkü biz o odaya geldiğimizde sadece eksik olanları tamamladık. Çünkü bizim zevkle veya lüksle bir bağımızın olmadığı aşikârdır.

İkinci bir husus, odamızın 220 Bin TL borcu olduğundan bahsetmiş. Bir kez daha söylüyorum. Biz burayı devralırken 130 Bin TL borç, 103 Bin TL alacakla devraldık. Bir üst kuruluşlara olan katılım payı borcu bu bahsedilen 130 Bin TL ‘ye dahil değildi, ki bu katılım payı borçları çok eskiden gelen borçtur. Var olan borcun yaklaşık 100 Bin TL’si üst kuruluşlara olan katılım payı borcudur. Bizim ödediğimiz 130 Bin TL borç, SSK ve doğrudan vergi borcudur.

Mevcut Başkan bu kadar şeffaf ise, 2018 yılında hem Başkanvekili, hem adaydı. Çıkıp ‘bu odanın 130 Bin TL borcu var’ deseydi. Bizi eleştirirken borçtan bahsediyor, ya alacak? 2021 yılına ait alacak 570 Bin TL’dir. 2022 dahil edersek bu rakam 840 Bin TL. Bunu çıkarmak için iyi bir muhasebeci olmaya gerek yok. Odanın 549 üyesi var, yıllık aidat 505, çarpınca ortaya çıkıyor.

Üçüncü bir husus ticari araç kullanma yaş sınırı, 16 +1 araçların motorlu taşıt vergisi, servis araçlarının yaş sınırı 12’den 15’e çıkması yanlış bir bilgidir diyor ve kamuoyunu aldatmaktan bahsediyor. Kimin kamuoyunu aldattığı ortadadır. Mevcut bu hizmetlerle alakalı tüm genelgeler ortadadır. Hepsi Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile çıkmıştır.

O makam mazeret üretme yeri değildir, hizmet üretme yeridir. Ben oraya gelene kadar o oda aracı genel sekreter binmediği halde yıllık 11 Bin Beş Yüz TL yakıt yakıyordu. Bu araç okullara servis yapıyordu. Bu odada 1 adet vinç, 2 adet çekici, 1 adet ambulans vardı. Bunlar sizin de yönetici olduğunuz dönemde satıldı.

Özetle biz yönetim kurulu olarak, o gün nasıl hesap sormak için hazırdıysak, bugün de hesap vermek için hazırız. Biz hiç açıklama filan yapmadık. Bakanlıktan müfettiş istedik, sizi de müfettiş çağırmaya davet ediyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.