Çamur Barajı Bayburt’un 11 Köyünü Sulayacak

Çamur Barajı Bayburt’un 11 Köyünü Sulayacak
Yayınlama: 04.01.2015
A+
A-

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek,  Bayburt Devlet Su İşleri 225. Şube Müdürlüğü’nde Çamur Barajı projesi ile ilgili incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal da Milletvekili Özbek’e eşlik etti.

DSİ 225. Şube Müdürü Ali Rıza Boğuşlu ile proje üzerinde incelemelerini tamamlayan Milletvekili Özbek, Çamur Barajı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Üç yıldır üzerinde çalışılan Çamur Barajı Bayburt için önemli bir proje. İlimiz ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olduğundan bu barajın yapılması ilimiz açısından çok büyük önem taşımaktadır. Çamur Barajı Gümüşhane sınırlarına yakın bir yerde yapılacak; ama kullanım alanı olarak Bayburt topraklarını sulayacak.  Bununla ilgili DSİ 225. Şube Müdürümüz ile proje üzerinde görüşmeler yaptık, incelemelerde bulunduk. Baraj, 5 bin 770 hektar alanı sulayacak. Bu sulamadan 11 Bayburt köyü faydalanacak. Baraj ile birlikte Elmalı, Kalecik, Pınarcık, Yazıbaşı, Serenli, Damlıca, Güçlü, Beşpınar, Dikmetaş, Akkaya, Devetaşı köylerimiz için sulama imkanları artacak. Baraj Gümüşhane’nin sadece Çamur köyünü sulayacak. ”

Milletvekili Özbek, baraj için baharda çalışmalara başlanacağını da sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.