Cevdet Türker’e milli onur

3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nda Türk Milli Takımının başına Bayburtlu Cevdet Türker getirildi. işte detaylar…

Cevdet Türker’e milli onur
Yayınlama: 31.01.2017
A+
A-

Bayburt’ta bilardo sporu denilince akla gelen ilk isim Cevdet Türker’e büyük onur. Türkiye 3 Bant Bilardo Milli Takımının başına Bayburtlu Cevdet Türker getirildi. 06-12 Şubat 2017 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan 3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nda Türk Milli takımı Cevdet Türker’in antrenörlüğünde katılacak.

23  yıldır Bayburt’ta bilardo sporu ile ilgilenen, bu süre zarfında 2 Türkiye üçüncülüğü bulunan, bölgede ve ilimizde yapılan özel turnuvalarda onlarca derecesi olan Milli antrenör Cevdet Türker, ilk etabı Bursa’da yapılacak olan dünya kupasına 26 sporcuyla katılacak.

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun görevlendirmesiyle milli takımın başına getirilen ve Bursa’da yapılacak olan şampiyonaya Türk Milli Takımını çıkaracak olan Cevdet Türker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Milli takımı antrenörlüğüne seçilmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi. Türker, turnuvada milli takımın başarısı için elinden gelen tüm çabayı sarf edeceğini kaydetti.

“Çocuklarınızı bilardo sporuna yönlendirin”

Bilardo sporuna olan ilginin azlığından bahseden ve bilardo sporunun el-göz-beyin koordinasyonuna dayalı olduğunu, böylelikle çocukların gelişiminde büyük önem arz ettiğini ifade etti.

Ebeveynlerden çocuklarını bilardo sporuna yönlendirmelerini isteyen Türker, 9-15 yaş aralığındaki çocukların gelişimlerine büyük katkı sunacak olan bilardo sporu için Bayburt Gençlik Merkezi’nde kurslar açıldığını da sözlerine ekledi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.