Çoruh, artık temiz akıyor

Çoruh, artık temiz akıyor
Yayınlama: 01.07.2016
A+
A-

Bayburt’un kadim tarihinin Bayburt Kalesiyle birlikte en büyük tanığı olan Çoruh Nehri, artık kanalizasyon sularından arındırılmış olarak temiz ve kokusuz bir şekilde geleceğe akmaya devam ediyor.

Bayburt Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarının tamamlanması ve atık su arıtma tesisinin faaliyete geçirilmesi ile birlikte hem kanalizasyon sularından hem de bu suların neden olduğu pis kokulardan kurtulan Çoruh Nehri kenarında gezintiye çıkan vatandaşlarımız artık rahatsız olmuyor.

Çoruh Olumsuzluklardan Arındırılıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş alt yapı çalışmalarımızın tamamlanması ve atık su arıtma tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte yıllarca kanalizasyon sularının akması nedeniyle kirlenen Çoruh Nehrinin bu olumsuz durumdan kurtarıldığını belirtti.

Yıllar boyunca vatandaşları neden olduğu kötü koku ile rahatsız eden ve şehrin incisi, nazar boncuğu Çoruh Nehri’nden uzaklaşmalarına neden olan bu sorunu da halledip Bayburt’un tekrar Çoruh’a yüzünü dönmesini sağladıklarını ifade eden Başkan Memiş, “Elhamdülillah hemşehrilerimiz artık Çoruh Nehri kenarında kötü koku sorunu olmadan yürüyebiliyor. Alt yapı çalışmalarımızın tamamlanmasıyla beraber belediye sınırları içerisinde hiçbir kanalizasyon artık Çoruh Nehrine akmıyor. İnşallah gelecek nesillere sağlık çevreye sahip ve sorunlarından arınmış bir Bayburt bırakacağız” dedi.

Çoruh Artık Temiz Akıyor

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.