Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt’ta halka seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt’ta halka seslendi
Yayınlama: 10.08.2018
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde % 82.14’lük rekor oy oranıyla desteklendiği Bayburt’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyaretinde 2014 yılı Avrupa’nın en iyi müze ödülünü alan Baksı Müzesi’ni de ziyaret eden Erdoğan, Cuma namazını Bayburt Ulu Camii’nde kıldı. Bayburt Valiliği’ni de ziyaret ettikten sonra Başkan Erdoğan, Cumhuriyet Caddesinde vatandaşlara seslendi. Gündemi meşgul eden birçok konuya da değinen Başkan Erdoğan, hayata geçirecekleri projeler hakkında da bilgi verdi.

Bayburt ve Gümüşhane’ye 2.5 milyon yolcu kapasiteli Havaalanı

Başkan Erdoğan, Bayburt ve Gümüşhane’ye havaalanı müjdesini verdi. Erdoğan, “Bayburt ve Gümüşhane’ye hizmet verecek yıllık 2,5 milyon kapasiteli bir Havaalanı yapımına başladık. Bundan sonra Gümüşhane- Bayburt kendi Havalimanına inecek. Havalimanımızı inşallah 2020 yılında hizmete açıyoruz. 2018 bitti, iki yılımız var. diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Dolar molar bizim yollarımızı kesmez. Buradan yeniden söylüyorum; yastığının altında doları, altını, eurosu varsa, gitsin bozdursun. Bu bir yerli milli mücadeledir. Bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır. Bugün için değil de ne zaman? Yerli paramızla bunlara cevabı verelim.

İran’dan Rusya’ya, Çin’den kimi Avrupa ülkelerine kadar pek çok yerle farklı alternatifler konusunda önemli mesafeler katetmiş durumdayız.” 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.