Cumhurbaşkanı Erdoğan Rektörlerle Buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rektörlerle Buluştu
Yayınlama: 12.09.2015
A+
A-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri ve Rektörlerle bir araya geldi.
Buluşmaya, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun da katıldı.
Yeni akademik yıl öncesinde gerçekleştirilen toplantıda, üniversitelerle ilgili son durum değerlendirmesi yapıldı. YÖK Başkanı, Kurul Üyeleri ve Üniversite Rektörlerini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde ülkemizde yaşanan olaylara değinerek birlik beraberlik mesajı verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rektörlerle BuluştuDağlıca ve Iğdır’da şehit düşen asker ve polislerimize rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara da Allah’tan şifa temennisinde bulunan Erdoğan, “Türkiye bizim ortak hayat alanımızdır. Unutmamalıyız ki TBMM hepimizin meclisi, hükümet hepimizin hükümetidir. Yöntemde, söylemde anlaşamayabiliriz ama hedefler konusunda ortak olmalıyız. Ülkenin bekası söz konusu olduğunda bir araya gelmek şarttır.” dedi.
Artık üretmenin tek başına yetmediğini; araştırma, geliştirme ve tasarlamanın en az üretmek kadar önemli hale geldiğini ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin geçtiğimiz 12 yılda daha önceki 30 yıla, 50 yıla, 70 yıla denk hizmetleri hayata geçirdiğinin altını çizdi. Kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversitelerin el ele verip güçlerini ve imkânlarını en iyi şekilde kullanarak süratle 2023 hedeflerini başarması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, öğrencilere ve öğretim elemanlarına yeni öğretim yılında başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.