Cumhuriyet’in 100. yılı Bayburt’ta coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet’in 100. yılı Bayburt’ta coşkuyla kutlandı
Yayınlama: 30.10.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı ülkemizde ve  Bayburt’ta coşkuyla kutlandı. 81 ilde sokaklarda geçit törenleri ve meydanlarda kutlamalar düzenlendi.

Bayburt’ta Cumhuriyet Caddesinde Türk bayrakları altında günün ilk saatlerinde başlayan cumhuriyetin coşkusu, düzenlenen kutlama programı ile devam etti.

Vali Mustafa Eldivan, beraberinde Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya ve Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile birlikte törene katılanların bayramlarını kutlaması sonrası saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunup ve halk oyunları gösterileri sergilendi.

Programda müsabakalarda derece elde eden öğrencilere madalyaları takılarak ödülleri verildi.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde gerçekleştirilen kutlama törenine Vali Mustafa Eldivan, Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.