Eğitim İyileştirme ve Topluma Kazandırma Protokolü

Eğitim İyileştirme ve Topluma Kazandırma Protokolü
Yayınlama: 21.05.2016
A+
A-

Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Denetimli Serbestlik Tedbiri Altında Bulunan Yükümlülerin Topluma Kazandırılması İşbirliği Protokolü” imzalandı.
Protokole, rektörlük makamında Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu imza attı.
Protokol; denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülerin, haklarında verilmiş olan kamu hizmeti cezalarının yerine getirilmesi ve denetimli serbestlik tedbiri altında oldukları sürece suçtan uzak kalarak topluma uyumlarını kolaylaştırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, aileleriyle bağlarını sürdürmelerini ve güçlendirmelerini temin etmek üzere Bayburt Üniversitesi ile Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasındaki iş birliğini içeriyor.
Protokolle Bayburt Üniversitesinde görevli öğretim elemanı veya alanında uzman personel, Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülere yönelik; öfke kontrolü, kişisel gelişim, empati, farkındalık, kişilerarası etkili iletişim vb. seminerlerin verilmesi, denetimli serbestlik altında bulunanların üniversitemizin düzenleyeceği sosyo kültürel etkinliklere dahil edilmesi amaçlanıyor.
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesi olarak “Denetimli Serbestlik Alanında” bulunan yükümlüler için bugüne kadar her türlü desteği verdiklerini ancak bu protokolle bu desteğin resmiyet kazandığını ifade etti.
Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ise imza töreninde Türk Ceza Adaleti sistemi içerisinde yer alan “Denetimli Serbestlik” uygulamalarının önemini vurgulayarak kanunlarla ihtilafa düşen yükümlülerin toplum içerisinde takip ve denetim işlemlerini yerine getirirken kurumsal anlamda üzerlerine büyük görev düştüğünü, bu sistemin topluma sağlıklı bireyler kazandırmak açısından önem arz ettiğini, bu nedenle başta üniversite, kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük gayretler düştüğünü söyledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.