Ekrem İmamoğlu’nun Bayburt ziyareti

Ekrem İmamoğlu’nun Bayburt ziyareti
Yayınlama: 08.10.2021
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayburt ziyaretinde coşkuyla karşılandı.

Aydıntepe yol ayrımında karşılanan Ekrem İmamoğlu, burada yarım saat kadar vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Yoğun bir araç konvoyu ile kente giren İmamoğlu’nu Şehit Nusret Parkı önünde davul zurna eşliğinde vatandaşlar karşıladı. Onlarca hediye verilen İmamoğlu, burada bir süre vatandaşlarla fotoğraflar çekildi.

Halkın yoğun olduğu bu bölgede bir konuşma yapan İmamoğlu, “Anadolu’nun bozkırında hepimizin kulağında küpe duran, yiğitliği ile meşhur Bayburt’un o güzel insanlarını ziyaret etmeden burada gitmek olmazdı” dedi.

“İstanbul’da işini iyi yapan bir kardeşiniz var”

Gümüşhane’de rahmetli Mustafa Canlı adının verildiği Bilim Sanat Merkezi’nin açılışına geldiğini hatırlatan İmamoğlu, Bayburt’tan Erzurum’a geçip, oradan İstanbul’a görevinin başına döneceğini belirterek, “Hepiniz bilin, buradaki sevgili genç kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler, hepiniz bilin ki, İstanbul’da görevini, ahlaklı, namuslu, dürüst, buradan baktığınızda ‘helal olsun dedirtecek’, işini yapan bir kardeşiniz, arkadaşınız, hemşehriniz var” dedi.

Ekrem Imamoglu nun Bayburt Ziyareti 4 – Bayburt Portalı“Her şey çok güzel olacak”

İstanbul’da güzel işler yaptığında, memleketin tamamına çok fayda sağlayacağına değinen Ekrem İmamoğlu, “Bu faydayı sağladığımızda memleketimizde de bir kısım sıkıntılı işlerin düzeleceğini biliyoruz. Tam da bu duyguyla ülkemizin yakın geleceğinde herkesin adaleti hissettiği, hukuku hissettiği, birbirini sevdiği, birbirini saydığı, çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, gençlerimizin iyi eğitim aldığı ve iş imkanı bulduğu bir ülke olmayı hep beraber başaracağız. Dolayısıyla bu güzel anı sizlerle paylaşmaktan büyük onur duyuyor, hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum. Unutmayın ki, şu duyguyu aklınızdan çıkarmayın ki her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu. 

Daha sonra Bayburt Belediyesi sırasındaki esnafları ziyaret eden İmamoğlu, coşkulu kalabalığa bir kez daha, “Size kurban olurum. Sizi çok seviyorum. İnandığım şeyi söylüyorum. Her şey çok güzel olacak” şeklinde seslendi. 

Esnaf ziyaretlerini sürdüren İmamoğlu, bir esnaf ziyaretinde vatandaşın kendisine uzattığı ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’nde adlı kitabı imzaladı. İmamoğlu daha sonra aracına binerek Baksı Müzesi’ne hareket etti. 

İBB Başkanı İmamoğlu’na, İstanbul Milletvekili Bayburtlu Gökhan Zeybek, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Bayburt İl Başkan Vekili Haktan Yücel, İyi Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, CHP Bayburt Merrkez İlçe Başkanı Maksut Erol, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ergül de eşlik etti. 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Hilal dedi ki:

    Bayburt’a bak