‘El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi öğrencilere tanıtıldı

‘El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi öğrencilere tanıtıldı

ABONE OL
28.09.2021 13:21
‘El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi öğrencilere tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Emniyet Müdürlüğü’nün ‘El Ele Güvenli Geleceğe’ projesi kapsamında Bayburt Üniversitesi öğrencileri bilgilendirildi.

Bayburt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) Büro Amirliğince yürütülen ‘El Ele Güvenli Geleceğe’ isimli proje kapsamında Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü ve Baberti Külliyesi’nde bilgilendirme stantları kuruldu. Kurulan stantlarda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli yanı sıra Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü personellerince Bayburt Üniversitesi öğrencilerine yönelik bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuldu.

Stantlara gelen öğrencilere TEM Şube Müdürlüğü personelince; ülkemiz gençlerini ve dolayısıyla ülkemizi gelecekten mahrum bırakmak isteyen, gençleri kendi tuzaklarına çekmek isteyen her türlü zararlı örgütler ve bu örgütlerin gençleri kandırma yöntemleri üzerine bilgilendirme yapıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelince; narkotik madde kullanımının zararları, madde bağımlılığı ile mücadele ve narkotik suçlarla mücadelede vatandaşların desteğinin önemi anlatıldı. Bu noktada “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi anlatılırken tek tuşla ihbarda bulunma imkanı sağlayan UYUMA aplikasyonu da tanıtıldı. TDP Şube Müdürlüğü personelince; başta sanal dolandırıcılık konusu olmak üzere muhtelif asayiş konularında bilgilendirme yapılırken özellikle kadın öğrencilere KADES uygulaması tanıtıldı.

Standı ziyaret eden öğrencilere hazır kahve ikram edilirken, içerisinde bilgilendirme broşürü, bloknot, kalem ve hijyen seti olan çantalar hediye edildi.

El Ele Güvenli Geleceğe isimli proje kapsamında bilgilendirme faaliyetleri Ekim ayına kadar devam edecek.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.