Engelli Dostu Kalemlerden Öyküler Kitabının Tanıtımı Yapıldı

Engelli Dostu Kalemlerden Öyküler Kitabının Tanıtımı Yapıldı
Yayınlama: 29.05.2014
A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ENGELLİ DESTEK (EDES) programıyla finanse edilen, Bayburt Valiliği Koordinasyonunda Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmakta olan Engelleri El Ele Aşalım Projesi kapsamında ortaöğretim öğrencilerinin yazdıkları Engelli Olmak, Engelleri Paylaşmak konulu öyküler ile öğretmenlerin engelli öğrencileriyle ilgili kaleme aldıkları Başarı öykülerinden oluşan Engelli Dostu Kalemlerden Öyküler kitabının tanıtımı 28.05.2014 tarihinde Şairzihni Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İmza günü etkinliğine Bayburt valisi Sayın Mükerrrem ÜNLÜER, Bayburt Milletvekili Sayın Bünyamin ÖZBEK, Bayburt Belediye Başkanı sayın Mete MEMİŞ, vali yardımcıları sayın Abdulhamit KARACA ve Ali GÖKAY, AK Parti İl Başkanı sayın Hakan KOBAL, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi DOĞAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü sayın Hayrettin PALA, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Hasan SAKA, İl Kültür ve Turizm müdürü sayın Bahri AKGÜN, Valilik Proje Koordinasyon Birimi çalışanları, STK yöneticileri, Bayburt Gençlik Konseyi, basın temsilcileri katıldı. Programda Engelli Dostu Kalemlerden Öyküler kitabının yazarları,  eserlerini imzalayarak katılımcılara takdim ettiler. Toplam 40 öykünün yer aldığı eserde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren 8 öykü yazarı ödüllendirildi. Yazarlara ödülleri İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Bahri AKGÜN tarafından takdim edildi. Eserde öyküsü bulunan öğretmenlere ise plaket ve hediyeleri AK Parti İl Başkanı sayın Hakan KOBAL tarafından takdim edildi.

Törende Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları yıl sonu programında görev alan öğretmenlere plaketleri Bayburt valisi Sayın Mükerrrem ÜNLÜER tarafından verildi.   GENÇ BEYİNLERDEN MANİDAR PROJELER   Engelleri El Ele Aşalım Projesi kapsamında düzenlenen Projenle Bir Engeli de Sen Kaldır Proje Sergisinin açılışı 28.05.2014 tarihinde Şairzihni Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Açılışını Bayburt Valisi Sayın Mükerrrem ÜNLÜER ile Bayburt Milletvekili Sayın Bünyamin ÖZBEK’in gerçekleştirdiği sergide öğrencilerin engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hazırladığı toplam 42 proje yer aldı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladıkları projeler, Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan jüri tarafından 07.05.2014 tarihinde değerlendirilmişti. Sergide yer alan projelerden ilk 3‘e girenlere ödülleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü sayın Hayrettin PALA tarafından takdim edildi.  

ENGELLERİ EL ELE AŞALIM temalı resim ve afiş sergisinde 120 eser beğeniye sunuldu. Şair Zihni Kültür Merkezinde düzenlene Programda ayrıca  okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin hazırladıkları Resim ve afişler sergilendi. Toplam 120 resim ve afişin yer aldığı eserlerden dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi DOĞAN  ve Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ernail ADIGÜZEL tarafından takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.