Engelli Olmak Engelleri Aşmaya Engel Değildir

Engelli Olmak Engelleri Aşmaya Engel Değildir
Yayınlama: 01.04.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Beyazay Kulübü tarafından organize edilen, Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda üniversite öğrencilerine “Temel İşaret Dili Eğitimi” konulu seminer düzenlendi.

Program Acemi Gönüllüler isimli topluluğun üyeleri tarafından verildi. Programda İşaret dili ile Alfabenin, Sayıların, Günlerin, Ayların, Renklerin, Ülkelerin, Yakın Kişilerin ve işaret dilinde diyaloğun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verildi.

Her ülkenin kendine has bir işaret dili olduğuna değinen Burakhan Uğurlu “ Her ülkenin kendi işaret dili kendi kültürünü yansıtmaktadır ve uluslararası anlamda Uluslararası organizasyonlarda kullanılmakta olan bir uluslararası işaret vardır” dedi. Türk işaret dili dünyada 44. Resmi işaret dili olarak tanıyor. Türkiye işret dilinin 120 yıllık bir tarihi vardır.

Uğurlu Engelli olmanın yaşamaya engel olmadığını, aksine azimle çok büyük başarıların bile mümkün olabileceğini belirtti.

Program sonunda işitme engelli bir bireyin azmi neticesinde çok iyi bir şekilde piyano ve gitar çaldığını anlatan bir video izletildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.