Esnaf Kefalet’te kazanan Halil İbrahim Yöney

Esnaf Kefalet’te kazanan Halil İbrahim Yöney
Yayınlama: 01.04.2018
A+
A-
S.S. Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul kongresi tamamlandı. Kooperatif tarihinin en yoğun katılımlı seçiminde 3 aday yarıştı. Kongrede yeni başkan açık ara oy farkıyla Halil İbrahim Yöney oldu. Yöney, oy kullanan 563 kooperatif üyesinin 371’inin oyunu alarak başkanlığa seçildi.
Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kongreye AK Parti Bayburt Milletevekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, TESKOM Genel Başkan Vekili Hüseyin Akal, AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Karaman, Erzurum Kazım Karabekir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Seyfettin Saka, kooperatif üyeleri ve misafirler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kogrede bir konuşma yapan AK Parti Bayburt Milletevekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, kooperatifin 30 yıl başkanlığını yapan ve 2017 yılı içerisinde hayata veda eden Hacı Mehmet Sekmenli’yi andı. Kavcıoğlu, kooperatifin bugünlere gelmesinde Sekmenli’nin çok büyük emekleri olduğunu belirterek, seçimi kazanacak adayın da Sekmenli’nin bıraktığı bayrağı daha yukarılara çekeceğine inanadığını söyledi.
Kavcıoğlu, AK Parti hükümetlerinin esnafa verdiği desteklerden de bahsederek, aday olan 3 isme başarılar diledi.
Uzun yılların ardından ilk kez kapalı oy usulüne gerçekleşen kongrede mevcut 835 kooperatif üyesinin 563’üoy kullanıldı. Halil İbrahim Yöney açık ara aldığı seçimde 371 oy alırken, mevcut başkan Şirzat Gazioğlu 119 oy, diğer aday İbrahim Bayrak ise 67 oyda kaldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı.
Kongrenin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Halil İbrahim Yöney, “Bizlere göstermiş olduğunuz teveccüh sizlere hizmet olarak geri dönecek inşallah. Çok yorucu bir gün oldu sizin için. Sabrınız ve desteğinize tekrardan teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Halil İbrahim Yöney başkanlığında oluşturulan liste şöyle:
Yönetim Kurulu Asil:
1- Halil İbrahim Yöney
2- Hacı Murat Okutmuş
3- Özhan Sevgi
4- Fethi Demir
5- Halim Uçar
Yönetim Kurulu Yedek:
1- Bülent Helvacı
2- Adem Orhan
3- Muhammet Hanefi Aktaş
4- Selami Fidan
5- Ufuk Irmak
Denetleme Kurulu Asil:
1- Serkan Karabulutoğlu
2- Hüseyin Korkmaz
Denetleme Kurulu Yedek:
1- Rasim Soytürk
2- Mahmut Kaya

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.