Fırın İşletmelerinin Kayıt Prosedürü Değişti

Fırın İşletmelerinin Kayıt Prosedürü Değişti
Yayınlama: 02.12.2016
A+
A-

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut fırın işletmelerinin kayıt prosedürünün değiştiğini açıkladı.

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut 01.01.2017 tarihinden itibaren Ekmek Fırını açmak isteyen işletmelerin, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurularında, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı beyan etmelerinin, zorunlu hale getirildiğini bildirdi.

24.11.2016 tarih ve 29898 sayılı Remi Gazetede yayınlanan kayıt ve onay işlemlerine dair değişiklik yönetmeliğine göre, fırın işletmelerinin kayıt prosedürü değişmiştir. Bu değişikliğe göre, 01.01.2017 tarihinden itibaren Ekmek, Ekmek Çeşitleri, Diğer Ekmek Çeşitleri ve Sade Pide üreten işletmeler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne işletme kayıt belgesi için yapacakları başvuruya iş yeri açma ve çalışma ruhsatını eklemek durumundadırlar. Yetkili merci tarafından başvuru on beş iş günü içerisinde incelenecek olup Gıda Hijyeni Yönetmeliği hükümlerine uygunluğu açısından ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide üreten işletmeler yerinde resmi kontrole tabi tutulacaktır. Resmi kontrol sonucu herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmamış ise işletme kayıt belgesi adına düzenlenecektir. Herhangi bir eksiklik veya uygunsuzluk durumunda başvuru sahibine eksikliklerin giderilmesi için süre verileceğini ifade eden Karabulut, süre sonunda eksiklik giderildi ise işletme kayıt belgesi tanzim edilerek işletmeye verileceğini söyledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.