Fotoğraflar Kan Ağladı

Fotoğraflar Kan Ağladı
Yayınlama: 21.03.2014
A+
A-

 

Bayburt Üniversitesinde “Güneşin Doğduğu Yerde Kardeşin Kan Ağlıyor  Görmüyor Musun?”  Konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi fuayesinde gerçekleşen sergi Türk Dünyası  Araştırmaları Kulübü tarafından düzenlendi.  Sergi de Doğu Türkistan da Uygur Türkleri’ne karşı yapılan katliamları anlatan bir çok fotoğraf sergilendi. Sergiyi Rektörümüz Prof. Dr. Selçuk Coşkun ile Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu ziyaret etti. Fotoğraflara tek tek bakan Rektör Coşkun yıllardır devam bu katliamlar karşısında üzüntüsünü dile getirerek, gençlerin duyarlı olmalarının çok  önemli bir gelişme olduğunu söyledi ve  emeği geçen öğrencilere teşekkür etti.

Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü Başkanı Emre Çimiç sergiyi düzenlemekteki amaçlarının, orada katledilen Türk kardeşlerimizin sesini duyurmak olduğunu dile getirdi. Çimiç;  “Bir nebze de olsa yapılan vahşeti, insanlık suçunu ortaya koymak, duyurmak ve sağduyu oluşturmak istedik. Bu vahşetin bir an önce son bulmasını ve oradaki kardeşlerimizin yaşam haklarının ellerinden alınmamasını istiyoruz. Akan kan dursun istiyoruz.”

Sergi bugün akşam saatlerine kadar ziyaretçi kabul etmeye devam edecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.