Gelecek Partisi Bayburt İl Teşkilatından açıklama

Gelecek Partisi Bayburt İl Teşkilatından açıklama
Yayınlama: 04.02.2020
A+
A-

İl teşkilat yapılanması çalışmaları içerisinde olan Gelecek Partisi il başkanı Nazir Güler basına açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından 12 Aralık’ta resmen halka tanıtılan Gelecek Partisi birçok ilde teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Bayburt ’da il başkanı seçilen Nazir Güler öncülüğünde hareket eden Gelecek Partisi, teşkilat yapılanmasını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

“KARALAYARAK SİYASET YAPMAYACAĞIZ”

Nazir Güler, çoğu insanın siyaset mutfağı içinde olmadığı için gelişmelere yüzeysel baktığını belirterek, Türkiye’nin yanlış siyaset sonucu oluşmuş problemlerinin ancak ilkeli siyasetçilerin gayreti ile çözülebileceğini söyledi. Güler, “Bizim derdimiz şeffaflığın, liyakatin ve ilkeli siyasetin fiilen uygulandığı yeni bir siyasi hareketi Türkiye’ye kazandırmak olduğunu vurguladı. Bu yol küskünlerin yolu değil, geleceğe umutla bakanların yoludur.” dedi.

PARTİ PROGRAMI GELECEĞE IŞIK TUTMAKTADIR

Milletimizin Gelecek partisinden büyük bir beklenti içinde olduğunun farkında olduğunu dile getiren Güler, kötüleyerek veya karalayarak yapılan siyasetin karşılığı olmadığını kaydetti. Güler parti programı hakkında şu bilgileri verdi: “Bizden beklenen bizim ne yapacağımızı ortaya koymaktır. Biz geleceği konuşmalıyız. Çok kapsamlı ve detaylı bir parti programımız var… Gelecek Partisi programı kurucuları tarafından sıfırdan kaleme alınmış, her bir kelimesi tartışılarak oluşturulmuş, ortak aklın ve günümüz Türkiye’sinin ihtiyaçlarına çözüm sunan siyasi yol haritamızdır.”

“LİDERİMİZ GÜÇLE OLAN İMTİHANINI KAYBETMEDİ”

Güler, Genel Başkanları Sayın Ahmet Davutoğlu’nun çok naif, yapıcı, dünya çapında tanınan, donanımlı ve ülke gerçeklerini bilen bir lider olduğunun altını çizerek, güçle olan imtihanını kaybetmediğine dikkat çekti.

Güler, “Türkiye’de Başbakanlığın en üst siyasi makam olduğu dönemde Başbakanlık yapmış biri. Buna rağmen güç ile olan imtihanını kaybetmemiş, yetkilerini ailesine, çevresine dünya menfaati kazandırmak için kullanmamıştır. Türkiye’de siyasetin yolsuzluklardan kalıcı olarak temizlenmesi adına kamuda şeffaflık paketini yürürlüğe sokmak istemiş ancak bugünkü iktidar zihniyetinin “Böyle giderse görev alacak il ve ilçe başkanı bulamazsınız” yaklaşımı karşısında görevini bırakmak zorunda kalmıştır.” hatırlatmasında bulundu.

İktidarın kendi görüşü haricinde hiçbir görüşe saygı duymadığını ve korku ütopyaları oluşturduğunu vurgulayan Güler bu korkuyu yenip yeniden umut olacaklarını kaydetti. Güler, “Toplumumuzun haksızlıklara ve yanlışa çok daha cesur bir tavır ortaya koyması lazım. Herkes bilmeli ki içimize bu suni korkuyu aşılayan yapı, içeriği boş bir yapıdır. Aslında demokratik çabalar geliştikçe ortadan kalkacaktır.  Korku gibi cesarette bulaşıcıdır.  Cesur insanların siyasete soyunması geleceğin umudunu aşılamaktadır. ” dedi.

BURASI, DERDİ MİLLET OLANIN YERİ

Çok yakın zamanda il binasını belirleyip halkın kendilerine rahatça ulaşmasını sağlayacakları bilgisini verdi.  “Bizim kapımız halka hizmet kapısıdır.” İfadelerini kullanan Güler, “Siyaseti hakkıyla yapanın derdi makam, mevki olmamalıdır.  Aramızdan kimler en çok emek verir, doğru işler yapar ve geleceğe ışık tutmak için samimi çaba sarf ederlerse makam da mevki de zaten bu gibi kardeşlerimizin arkasından gelir.” şeklinde konuştu.

İl teşkilatlanması konusundaki hazırlıkları hakkında da bilgi veren,güler  Bayburt’ta dinamik bir il teşkilatlanması oluşturacaklarını belirtti. Mümkün olduğunca yeni yapılanmanın Bayburt’un tüm kültürel değerlerini yansıtmasını istediklerini kaydeden Güler, “Gelecek Partisi’nin kurucular listesine bakın. Kürdü, Çerkezi, Alevisi, sünnisi Hristiyanı ve daha niceleri… Toplumumuzun farklı kesimlerinden temsilciler hep bir araya geldiler. Gelecek Partisi kurucular listemizde olduğu gibi Bayburt’ta da çok renkli bir desen oluşturacağız.  Bizim masamızda toplanan herkesin eşit söz hakkı olacaktır. İstişare ve ortak akıl ne gerektiriyorsa bizler de onu yapacağız.” diye konuştu.

Parlamentonun son dönemde halkı temsil etmediğini ifade eden Güler, “Halkın destek verdiği siyasetçiler bu gün görevde değil. Genel Merkezle ilişkileri kuvvetli olan adaylar seçimlerde listelere yazılıyor. Bazen de hiç siyaset ile alakası olamayan kişiler, aday dahi olmadığı halde, hiç bir liyakat gözetilmeden, beklemedikleri makamlarda görevlere getiriliyor. Haliyle desteğini tepeden alan siyasetçi de maalesef görev süresi boyunca yüzünü sadece tepelere dönüyor. Halka dönmüyor. Tabanın destek verdiği organik bir siyaset mekanizmasına ihtiyaç var ve biz bunu sağlayacağız. Bir kişinin iki dudağı arasına sıkışmış bir yönetim anlayışının çokta sağlıklı olmadığı görülmektedir. Ülkemiz için kuvvetli bir parlamenter sistemi, baraj sınırının kaldırılmasını ve hızlı bir şekilde gerçek demokrasinin inşasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.