Geleneksel Karaçayır Şenlikleri Coşkulu Geçti

Geleneksel Karaçayır Şenlikleri Coşkulu Geçti
Yayınlama: 24.06.2014
A+
A-

Karaçayır Şenlikleri bu yıl da yoğun ilgi gördü. Her yıl coşkulu anlara sahne olan ve bu yıl yedincisi  düzenlenen Karaçayır Şenlikleri yine coşkulu geçti.

Demirözü’nde altı yıldır düzenlenen Karaçayır Şenlikleri’nin bu yıl yedincisi düzenlendi.

Demirözü’ne üç kilometre uzaklıktaki Karaçayır Mevkiinde yapılan ve yoğun katılımın gerçekleştiği  şenlikte Türk halk müziği sanatçıları Yağız, ve Nigar Ekinci ile birlikte yöresel sanatçılardan, Cem Malkoç,Mürsel Özdoğan, Fatih Açıkgöz, Alper Eslek sahne alarak söyledikleri birbirinden güzel parçalarla gönüllerde nağmeler bıraktılar..

Demirözü  Karaçayır Mevkiinde yapılan ve Vizyon Türk tarafından canlı yayınlanan sunuculuğunu Bünyamin Aygün’ün yaptığı programa;

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Demirözü Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, , AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal,İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen, Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu, Gökçedere Belde Belediye Başkanı Necmettin Bakır,Bayburt Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yaşar Yıldız.,Daire müdürleri, Muhtarlar  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karaçayır Şenlikleri’ne her geçen yıl ilginin biraz daha arttığını ifade eden Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu ise, “7. düzenlediğimiz Karaçayır Şenlikleri’nin amaçlarından bir tanesi birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bunu da sağladığımıza inanıyorum. Etkinliğe emeği geçen Belediye Başkanımız Selami Ersen’e, yönetim kurulu üyelerime, köylerimizin dernek başkanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından köy dernek başkanları ve köy muhtarlarını kürsüye davet ederek hediyeler veren Hacıarifoğlu, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen’e de emeklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Kobal’dan destek çağrısı

AK Parti İl Başkanı ve Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor As Başkanı Hakan Kobal ise, programda yaptığı konuşmada, profesyonel ligde mücadele edecek takımın yeni szeon hazırlıklarına başladığını söyleyerek, Bayburt Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Kulüp Başkanı Hikmet Şentürk ve Milletvekili Bünyamin Özbek başta olmak üzere başarıda emeği olan herkese teşekkür etti. Kobal, profesyonel ligde mücadele edecek olan Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor’a tüm Bayburtlular’ın kombine bilet alarak destek olmasını istedi.

Karaçayır şenliklerinin her yıl daha coşkulu bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini söyleyen Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise, “Bayburt’umuz ilçeleri ve köyleri ile bir bütün halinde gelecekte göç vermeyen bir şehir haline gelecek ve göç alacak bir Bayburt’u hep birlikte oluşturacağız. Gezdiğimiz şehirlere hayran olmak yerine gezildiğinde, görüldüğünde hayranlıkla anlatılan bir Bayburt’u birlikte inşa edelim. Bu anlamda kime ne görev düşüyorsa bu görevi Bayburtluluk şuuruyla yerine getirmelidir. Bu kıymetli şöleninizin neşeli, geleceğinizin bugünlerden daha aydınlık olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Program son konuşmayı Demirözü Kaymakamı Haktan Gökçekuyu yaptı. Kaymakam Gökçekuyu, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında şunları söyledi.

“Birlik ve beraberliğin en önemli etkinliklerinden biri olan şenlikler, festivaller artık geleneksel hale geldi. Bu organizasyonda emeği geçen başta dernek yetkilileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun her sene artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Ligde Şampiyon Olup 3 Ligde İlimizi Temsil edecek olan Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor Kulüp Başkanına Şampiyonluk anısına Plaket Takdim edilirken Plaketi  Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor Kulüp As Başkanı ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal’ a takdim edildi.

Ayrıca Demirözü’nde altı yıldır düzenlenen Karaçayır Şenlikleri’nin bu yıl yedincisi düzenlenmesinde emeği geçen, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ,Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen ve Sponsorlara plaket takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.