Gezici kütüphane, Bayburt merkez ve köylerde hizmete başladı

Gezici kütüphane, Bayburt merkez ve köylerde hizmete başladı
Yayınlama: 04.07.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Kütüphanecilik hizmetlerinin çok boyutlu olarak yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında gezici kütüphane, Bayburt merkez ve köylerde hizmete başladı.

Bayburt İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün talebi üzerine Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen gezici kütüphane, Bayburt’ta ilk çalışmalarına 2 Mart 2024 günü Konursu Köyü’ne hizmet götürerek başladı.

Gezici kütüphane hizmetleri kapsamında ödünç verme, internet erişimi, film gösterimi, süreli yayınlardan ve eğitici oyuncaklardan yararlanma gibi hizmetler verildiğini belirten Bayburt İl Halk Kütüphanesi Müdürü Cafer Dursun, “Gezici kütüphane aracımızda 5 binin üzerinde her kesime uygun belirli aralıklarla güncellediğimiz eserleri kullanıcılarımızın erişimine sunuyoruz.

Gezici kütüphane ile her hafta Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri 11:00 – 20:00 saatleri arasında Saray Bahçesi’nde kullanıcılarımıza hizmet verirken, Perşembe günleri de köylere hizmet götürmekteyiz.” dedi.

Ayrıca bugüne kadar 10’u aşkın köye gezici kütüphane hizmeti götürdüklerini söyleyen Dursun, basılı bilgi kaynakları, elektronik ortamda sunulan bilgilere erişim ve e-devlet uygulamalarının yanı sıra çocuklar için ise eğitici zeka oyunları, yüz boyama etkinlikleri, yaratıcılıklarını desteklemeye yönelik kitap ayracı tasarımı, boyama etkinliği gibi çeşitli hizmetleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Gezici Kütüphane nedir?

Gezici kütüphane, yerleşik kütüphane hizmetlerinden yararlanamayan kullanıcılara, gereksinim duydukları materyali, içi modern kütüphane amaçlarına göre tasarlanmış taşıtlar aracılığıyla hizmet götüren halk kütüphanesi hizmet birimleridir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.