Güçlü Ailesi Evlatları İçin Yardım Bekliyor

Güçlü Ailesi Evlatları İçin Yardım Bekliyor
Yayınlama: 24.04.2014
A+
A-

Bayburt Merkez Zahit mahallesinde kirada yaşayan Güçlü ailesi 1.5 yaşındaki çocuklarının sağlığına kavuşması için yardım sevenlerin desteğini bekliyor.

Anne Saadet Güçlü doğuştan sol ayağı sakat olan oğlu Özkan’ın sağlığına kavuşması için ameliyat olması gerektiğini dile getirerek şunları söyledi, ” Çocuğumu Trabzon’a ve Ankaraya götürdüğümde doktorlar ayağının kesilmesi ve protez takılması gerektiğini söylediler. Daha sonra televizyonda benim çocuğumun benzeri bir hastanın ameliyatla sağlığına kavuştuğunu görünce, ameliyatı yapan İstanbul’daki doktora gittik. Ameliyat için bizden 8 bin 500 lira istedi. Bizde bunu mecbur kalıp kabul ettik. Çocuğumun tahlilleri yapıldıktan sonra eşimin Sigortasının olmadığı için hastane masraflarıyla birlikte bizden 15 bin lira para istediler. Bizlerde imkanımız olmadığı için Bayburt’ta dönmek durumunda kaldık” diye konuşan Saadet Güçlü, yardımseverlerden çocuğunun sağlığına kavuşması için yardım talep etti.

Zahit mahallesi Muhtarı Mahmut Orun Özkan’ın Babası Şenol Güçlü’ye iki aylığına işkur projelerinden iş bulduklarını ama iki ay sonra yeniden işsiz kalacak olan Şenol Güçlü’nün evladına sigortalı olarak katkı sağlaması adına yetkililerden sürekli iş ve çocuğunun ameliyatı için hayır sever insanlardan yardım talebinde bulundu.

Şenol Güçlü ise sürekli iş verilmesi halinde her işte çalışabileceğini vurgulayarak,  çocuğunun bir an önce ameliyat olması gerektiği, ama kendi imkanlarının buna müsait olmadığı için hayır sevenlerden ve devlet büyüklerinden yardım istedi.

Güçlü ailesinin çektikleri ekonomik sıkıntılar ve çocuklarının sağlığı için Bayburt Medya kamaralarına yaptıkları konuşmaların tamamı görüntülerde izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.