Gümrükçüoğlu, Bayburt’ta Ak Parti seçim çalışmalarına katıldı

Gümrükçüoğlu, Bayburt’ta Ak Parti seçim çalışmalarına katıldı
Yayınlama: 24.03.2014
A+
A-

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve 30 Mart 2014 seçimlerinde Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Bayburt Ak Parti’nin yerel seçim çalışmaları kapsamında şehrimizi ziyaret etti.

Gümrükçüoğlu, esnaf ziyaretinden önce Ak Parti il teşkilat binasında yapılan toplantıya katıldı. Toplantıya ayrıca Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Ak Parti Bayburt Belediye Başkan adayı Mete Memiş, teşkilat başkanları ve partililer iştirak etti.

Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal toplantının açılış konuşmasını yaptı. Gümrükçüoğlu’nun Bayburt’ta olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Kobal, “ Kendisi 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi ilimizdeki seçim çalışmalarına destek vermek için aramızda bulunuyor. Biz kendisine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığından dolayı çalışmalarında başarılar diliyoruz”dedi.

Ak Parti Bayburt Belediye Başkan adayı Mete Memiş ise Gümrükçüoğlu’nu Bayburt’ta görmekten dolayı mutlu olduklarını kaydederek, “  Nasip olursa 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Trabzon Büyükşehir belediyemizden Bayburt olarak yararlanacağız. Başkanımız bugün bizi seçim çalışmalarında yalnız bırakmadı. Kendisine 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi başarılar diliyorum.”diye konuştu.

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ise konuşmasında Gümrükçüoğlu ile 5 yıl beraber çalışma fırsatı bulduğunu anımsatarak, “ Türkiye’de ‘ ak belediyecilik’ adına güzel örnekler sergileyen Gümrükçüoğlu’nu Bayburt’ta misafir etmekten dolayı gururluyuz. İnşallah 30 Mart sonrası Trabzon ve Bayburt kardeş belediyeler olarak Bayburt’a birçok hizmetler yapacaklardır. Ben Gümrükçüoğlu abimin ve Başkan adayımız Mete Memiş’in seçimden yüzlerinin akıyla çıkacağı inancındayım. Ülkemizin ve milletimizin huzur içinde bir seçim geçirmesini temenni ediyorum”ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve 30 Mart 2014 seçimlerinde Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da Karadeniz’in son durağı, Doğu Anadolu’nun başlangıcı Türkiye’nin en şirin kenti Bayburt’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başladı.

Gümrükçüoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “ Başbakanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Rize mitingine giderken beni yanına çağırdı. Pazar günü ekibini alarak Bayburt’a gitmemi istedi. ‘Benim de 2. Milletvekili olduğum Bayburt halkını ziyaret ederek selamlarımı iletiyorsun. İlk fırsatta Bayburt’u ziyaret edeceğimi söylüyorsun.’dedi. Ben de siz Bayburt halkımıza Başbakanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Bayburt’umuzun çok çalışkan bir milletvekili var. Çok çalışkan çiçeği burnunda bir il başkanımız var. 5 yıl hizmet etmiş bir belediye başkanımız var ve çok heyecanlı bir teşkilatımız var. Bunları birleştirip halkın desteğini de üzerine koyduğumuz da Bayburtlu ‘Mete Memiş’ diyecektir. Bayburt Ak Parti hükümetleri döneminde yatırımlar almaya devam ediyor. Ben Salmankaş Tüneli’nin temel atma töreninde bulunmuştum. Bugün Salmankaş Tüneli’nde ışık göründü. Bayburt Salmankaş Tüneli ile Araklı limanına, Sürmene limanına, Trabzon hava alanına 1 saatte ulaşacaktır. Bayburt’a bir müjde veriyorum. Bayburt’taki kent ormanının aynısını seçildiğinde kardeşimiz Mete Memiş’in gösterdiği bir alanda yapacağız. Bayburt Belediyesi’ne gücümüz yettiğince destek vereceğiz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Bayburt Aslandağı kadar güzel, Çoruh nehri kadar serindir. Bu ilimize hizmet etmek bize onur verecektir.”

‘Biz birileri gibi beddua eden değil, dualarımızla Başbakanımızın yanındayız’ diyen Gümrükçoğlu, “ Ben bu salondaki arkadaşlarımızın gözlerindeki ışıltıya bakarak yarın Başbakanımıza Trabzon mitinginde ‘Bayburt heyecanla 30 Mart’ı bekliyor. İlk fırsatta 2. Milletvekilleri Başbakan Erdoğan’ı bekliyor’ diyeceğim. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”şeklinde konuştu.

Bayburt’ta esnaf ziyareti de yapan Gümrükçüoğlu, Aydıntepe ilçesi ve Arpalı beldesini de ziyaret ettikten sonra Bayburt’tan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.