Hayırsever İşadamı Köseoğlu’ndan Üniversite Kampüsüne Cami

Hayırsever İşadamı Köseoğlu’ndan Üniversite Kampüsüne Cami
Yayınlama: 20.04.2015
A+
A-

Bir Bayburt aşığı olan hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu, Bayburt’taki hayır işlerini sürdürüyor.

Bayburt Üniversitesi yeni kampüs alanında yükselecek olan Bayburt’un büyük camilerinden biri olacak caminin temeli dualarla atıldı.

Mustafa Köseoğlu ve Bahattin Köseoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşen temel atma törenine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, TYB ödül töreni için Bayburt’ta bulunan konuklar, kurum amirleri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, ” Bugün çok anlamlı bir gündeyiz. Burada mini bir şehir kuruluyor. Bunun olmazsa olmazları arasında cami vardı. Ben kara kara camiyi nasıl yapacağız diye düşünürken, Anadolu’da bir söz vardır, ‘Kör kuşun yuvasını yapan Allah’tır’ diye, Mustafa Amca telefon açıp, ‘sizin caminizi ben yapacağım’ dedi. Allah razı olsun dedim. Ben de duyurdum etrafa.  Mustafa amca da sözünün eridir, kendisini öyle tanıdım.  Hemen caminin yapımını başlattı, bu sene de bitirecek. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Üniversitemize kalıcı bir hayır ve eser yapıyor. İnşallah bunların semeresini kat kat fazlasıyla görecek. Bu törene katılan herkese, belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kurum amirlerimize, basının saygıdeğer mensuplarına, misafirlerimize herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu ise, “Yaşımız ne kadar ilerlerse ilerlesin, inşallah ölene kadar bu işlere devam edeceğiz. Bir vesile hocamla görüştük. Cami yapımına başladık, sonunu da getireceğiz. Hayrın sonu yok.  Cami ihtiyacını biliyorduk. Böyle bir katkı sunmak istedik. Allah ne kadar ömür ve güç verirse, bu işlere devam edeceğim. Çocuklarıma da, camiye de, bana da hayrı kalıyor. İnşallah Allah herkesin işini hayırla yapsın. Allah sonumuzu da hayır etsin inşallah. Hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Daha sonra hayırsever işadamı Köseoğlu’na teşekkürlerini ileten Rektör Coşkun, kendisine günün anısına Bayburt’ta üretilen Bayburt Üniversitesi logolu çini tabak hediye etti.

Tören, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy’un dua etmesi ve temele ilk harcın dökülmesini sağlayan butonlara basılmasıyla sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.