Hayırseverler’den Kutlu Doğum Kapanış Etkinliği

Hayırseverler’den Kutlu Doğum Kapanış Etkinliği
Yayınlama: 30.04.2015
A+
A-

Bayburt’ta Kutlu Doğum Ayının Kapanış Etkinliği Hayırseverler İmam Hatipten…

Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (SAV)’in doğumunun 1444. Yılı münasebetiyle, öğretmen, veli ve öğrencilerine yönelik bir program düzenlendi. Programa; İl Milli Eğitim müdürü Seydi DOĞAN, müdür yardımcısı Kemalettin KARABULULUT, Bayburt Üniv. İlahiyat Fak. Dekan yardımcısı Yusuf ŞEN, Din Öğretimi Şube Müdürü Bülent KOÇYİĞİT ve bazı okul müdürleri katıldı.

Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen program, Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Bayburt il birincisi Serkan Çavlan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde Okul Müdürü Ali AKTAŞ bir selamlama konuşması yaptı. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin seslendirdiği Türkçe ve Arapça oratoryo, şiir ve ilahilerin ardından Siyer-i Nebi yarışması ödül töreniyle son buldu. Resulullah sevgisinin sadece sözde kalmaması, özde de yaşanması gerektirdiğini ifade eden AKTAŞ, konuşmasına şöyle devam etti:

Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir, o şöyle buyurmaktadır:

“Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz”

Sevgili Peygamberimizin ahlaki vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir.

Sevgili Peygamberimizin, söylediği ve yaptığı işler hayatı boyunca uyum içinde olduğu için yaşadığı toplumda örnek bir kişi olarak gösterilmiş ve kendisine Muhammed’ül Emin denilmiştir.

İnsanlara hangi inançtan olursa olsun sırf insan olduğu için değer vermiştir. Medine’ye hicret ettiğinde orada yaşayan Yahudi kabileleri ile vatandaşlık anlaşması yapmış ve farklı inançlara sahip insanların bir arada yaşayabileceğinin en güzel örneklerini bizlere sunmuştur.

O, her zaman affedici olmuş, Mekke’nin fethinde, daha önce kendisine her türlü eziyeti yapan müşriklere ceza vermek yerine hepsini affetmiştir.

Program öncesi tüm konuklara, öğretmen ve öğrencilere kutlu doğum hediye paketi(gül lokumu, gül suyu, hadis kartelâsı, sevgili peygamberim kitapçığı ve tebrik kartı) takdim edildi.

Ayrıca okulun internet adresi olan http://hayirseverler.meb.k12.tr adresinden programın ayrıntılı fotoğraflarına ve tamamının video görüntülerine ulaşabilirsiniz.

 

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE ÖDÜLLERİ:   

 1. ASLIHAN ÇAKIR TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 2. KURTULUŞ AKYÜZ TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 3. ENES KILÇASLAN TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 4. NURSİMA BAYHAN  TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 5. EDANUR ERKOVAN TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 6. MUSTAFA SÜRMELİ TABLET BİLGİSAYAR VE KİTAP SETİ
 7. SENA KARA MP3 MÜZİK ÇALAR VE KİTAP SETİ
 8. BEYZA TEMUR    MP3 MÜZİK ÇALAR VE KİTAP SETİ
 9. ZEHRA DOĞAN  8 GB USB VE KİTAP SETİ
 10. ALEYNA YILDIZHAN     8 GB USB VE KİTAP SETİ
 11. NESLİHAN BİRİNCİ 8 GB USB VE KİTAP SETİ
 12. SEDANUR DEMİRTAŞ 8 GB USB VE KİTAP SETİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.