HÜDA PAR Bayburt İl Teşkilatı, ziyaretlerine devam ediyor

HÜDA PAR Bayburt İl Teşkilatı, ziyaretlerine devam ediyor
Yayınlama: 14.02.2021
A+
A-

HÜDA PAR Bayburt İl Teşkilatı ziyaretlerine devam ediyor. Bayburt İl Başkanı Maşallah Oruçoğlu ve beraberindeki partililer Bayburt’ta bazı ziyaretler gerçekleştirdi.

HÜDA PAR İl Başkanı Maşallah Oruçoğlu ve beraberindeki partililer, İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Kırıcı‘yı, Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen’i, Şeyhhayran mahalle muhtarı Fuat Yıldız’ı ve Bayburt esnafını ziyaret ettiler.
Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi siyasete taşımayı hedefliyoruz.

Yaptıkları ziyaretler hakkında konuşan ve bir değerlendirme yapan İl Başkanı Maşallah Oruçoğlu: “Parti olarak insanımızın içindeyiz ve toplumumuzun nabzını tutuyoruz. Yapılan ziyaretlerde insanımızın sorunlarını, taleplerini ve şikâyetlerini dinliyoruz. Ve gördük ki insanımız siyaset kurumunda meydana gelen yozlaşmadan çok rahatsız. İnsanımızın siyaset kurumuna güveni kalmamış durumda. Bu durum çok vahimdir ve tüm siyasiler külahlarını önlerine koyup düşünmelidirler. Bu anlamda biz HÜDA PAR olarak yola çıktığımız ilk günden beri diyoruz ki birinci hedefimiz, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde içi boşaltılmış olan ve aslında bizi biz yapan insanî ve İslami değerleri yeniden ihya etmek, yaşanılır kılmak ve bunu siyaset sahnesine taşımaktır.” dedi.

Ayakları yere basmayan, gerçekçilikten tamamen soyutlanmış, uygulanma imkân ve ihtimali bulunmayan mistik ideallerin peşinde değiliz.
Açıklamasının devamında: “Ahsen-i takvim olarak (en güzel bir şekilde) yaratılmış olan insanın fıtratına su-i niyetle yapılan müdahaleler sonucu kaybeden, bir bütün olarak insanlık olmuştur. Bu müdahaleler sonucu bozulan fıtrat yeniden yapılandırılmalıdır. İnsanın özüne ve fıtratına dönmesi, içinde bulunduğu manevi buhrandan çıkışına ve kurtuluşuna vesile olur. Yüce değerlerimizi yeniden ihya ile bu değerlere sahip olan ve bunları hayatında uygulayan bir insan ve toplumu yeniden inşa etmek gerekir. Bu uğurda elimizden gelen çabayı sarf etmek, her türlü olumsuz dış şartlara rağmen özünü korumaya çalışan ve saldırılara karşı direnen bizlere, bir borç ve görevdir.” diyen Oruçoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Ayakları yere basmayan, gerçekçilikten tamamen soyutlanmış, uygulanma imkân ve ihtimali bulunmayan mistik ideallerin peşinde değiliz. Gerçekleştirilebileceğine inandığımız ideallerimiz vardır. Bu ideallerimizin gerçekleşmesi için buna inanan herkes ile birlikte gerçekçi çözümler üretmeye, bu yolda imkân ve takatimiz elverdiği ölçüde yürümeye azimliyiz. Bu anlamda, bu azme sahip olan herkesi partimize bekliyoruz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.