İşte yasak getirilen o adresler !

İşte yasak getirilen o adresler !
Yayınlama: 06.04.2015
A+
A-

İnternete darbe vuran o uygulamadan sonra hangi sitelere yasak getirildiği belli oldu.

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı M. Selim Kiraz’ın odasında rehin alınmasına yönelik yapılan haber ve videolara erişim yasağı geldi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nin 3 Nisan tarihli kararında 166 haber ve video linkine erişim yasağı getirildi.

Hürriyet’ten Ahmet Can’ın haberine göre İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun’un imzasını taşıyan kararın, İstanbul  Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun talebi sonrası alındı. 3 Nisan tarihli talep yazısı için aynı gün karar verildi.

Kararda, erişim engeli istenen haber linkleri ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar yer alıyor. Anılan linkler arasında, Youtube, Facebook ve Twitter uzantılı bir dizi linkin yanı sıra, aralarında çok sayıda haber sitesinin linkleri de bulunuyor.

Kararda, ilgili haberler için öncelikle içerikten çıkarma, bunun mümkün olmaması halinde erişimin engellenmesi kararı verildi. Alınan karar Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderilerek gereğinin yapılması istendi.

İŞTE YASAK GETİRİLEN O ADRESLER

1-20150406174618.jpg

2-737.jpg

3-422.jpg

4-279.jpg

5-160.jpg

6-117.jpg

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.