“Kaleden düşen genç” haberinin gerçek yüzü!

“Kaleden düşen genç” haberinin gerçek yüzü!
Yayınlama: 13.10.2015
A+
A-

“Kaleden düşen genç” haberinin gerçek yüzü!

24.09.2015 tarihli yerel ve ulusal haber sitelerinde yer alan “Bonzai içen genç kaleden düştü” başlıklı haberin yayınlanması üzerine, baba Abdullah Çeker, bu haberin gerçeği yansıtmadığını ve karalama yapıldığını belirterek kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına tekzip niteliğinde aşağıdaki açıklamalara yer verdi.

"Kaleden düşen genç" haberinin gerçek yüzü!“24.09.2015 Perşembe (Kurban Bayramı günü) günü saat 16:00 sularında velisi olduğum Mehmet Murathan ÇEKER arkadaşları ile Bayburt Kalesinde olduğu sırada ayağında terlik olması nedeniyle dengesini kaybetmesi sonucunda 5 metre yükseklikten düşmüş ve yaklaşık 150 metre uçurumdan yuvarlanmak suretiyle ağır yaralanmıştır. Çevredeki vatandaşların ve arkadaşlarının yardımı ile 112 Acil servisine haber verilmiş ve yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Bayburt Devlet Hastanesine sevk edilerek acil müdahale odasında tedavi altına alınmıştır. Durumu kritik olan oğlumun aynı günün akşamı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmesine karar verilmiştir. 112 Acil Ambulansı ile kontrollü bir şekilde götürülen velisi olduğum Mehmet Murathan ÇEKER Erzurum’da acil kırmızı servisinde yapılan geniş çaplı tetkiklerde sağ ayak bileğinde çatlak, sağ kaşı üzerinde yırtılma ve kırık ile sağ akciğerinde zedelenme ve sönme olduğu tespit edilmiştir. Yoğun bakım ünitesinde 4 gün tedavi gördükten sonra Beyin Cerrahi servisine alınmış 2 gün bu serviste kaldıktan sonra tedavisine devam edilmek üzere taburcu edilmiştir.

 

Dolayısıyla oğlumun herhangi bir uyuşturucu türü maddeyi kullanıp kullanmadığı hastanede yapılacak tetkiklerde ortaya çıkması mümkün iken, “Bayburt Devlet Hastanesi ve Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tetkiklerin tamamı negatif çıkmıştır.” Bayburt’ta köklü ve saygın bir yere sahip olan ailemizin alnına vurulmak istenen bu kara lekenin yanı sıra 17 yaşında bir gencin geleceğine vurulmuş bir darbe olacağı düşünülmeden ve bu yönde bir araştırma ve incelemeye gerek görmeyerek bu şekilde yalan ve yanlı bir haber yapılmasını, habercilik etiği ve ilkeleri ile bağdaştırmak mümkün değildir. Söz konusu haberin hazırlanışındaki yaklaşımın değerlendirmesini kamuoyu takdirine bırakıyoruz.

Bu açıklamanın 5817 Sayılı Basın Kanunu’nun 14 üncü maddesine istinaden aynı sayfada, aynı başlık altında yayımlanmasını kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle arz ederim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.