Kene Riski ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Semineri Düzenlendi

Kene Riski ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Semineri Düzenlendi

ABONE OL
30.04.2014 19:36
Kene Riski ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Semineri Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bayburt Üniversitesinde “Kene Riski ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” konulu seminer düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği seminer, Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminere; Bayburt Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed İhsan Çubukçu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Kara,    İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek,  Bayburt Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır,  Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, Milli Eğitim İl Müdürü Seydi Doğan, Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe’nin yanı sıra akademisyenler ve  öğrenciler katıldı.

Seminerde Bayburt Devlet Hastanesi Uzman Doktoru  Emrah Aydın, kene hakkında genel bilgiler vererek, kene tutunması sırasında neler yapılacağı ve korunma yollarını anlattı. Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Hidayet Yılmaztürk ise kenenin biyolojisi ve morfolojisini anlatarak hastalık odakları hakkında bilgi verdi.Bayburt Devlet Hastanesi’nde Uzman Doktor Savaş Gür ise Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin çok tehlikeli bir hal almaya başladığına değinerek hastalığın insan vücuduna etkilerini anlattı.

Seminerde pikniğe gidenlerin ve çiftçilerin mayıs ve haziran ayında keneye dikkat etmeleri vurgulandı.Ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.

Program Katılımcılara plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.