KUDAKA – OECD Ortak Proje Kapsamında Erzurum’da Buluştu

KUDAKA – OECD Ortak Proje Kapsamında Erzurum’da Buluştu
Yayınlama: 28.02.2015
A+
A-

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı(OECD)uzmanları Bölgesel rekabetçiliğin göstergelerini değerlendirmek üzere bir araya geldi.

OECD ve Kalkınma Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri “Türkiye’de Bölgesel Rekabetçiliğin Artırılması” projesi kapsamında Türkiye’de üç ilde (İzmir, Konya, Erzurum) gerçekleştirilen toplantıların ikincisi KUDAKA organizasyonuyla Erzurum da yapıldı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gün boyu devam eden toplantının sabah oturumunda KUDAKA ve OECD uzmanları proje kapsamında 2016 yılı sonuna kadar birlikte yapılacaklar ve projenin geleceği, bölgenin (TRA) mevcut durumu ve ekonomisi hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Öğleden sonraki oturuma ise Serhat Kalkınma Ajansı,  ETSO, TUIK Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bilim- Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yöneticileri ve personelleri katıldı.

Öğleden sonraki oturumda bölgesel ve sektörel rekabetçilik politikaları nasıl iyileştirilebilir, rekabetçilik göstergelerinin bölgeye uygunluğu, sektörel önceliklerin belirlenmesinde kullanılan metot ve yöntemler değerlendirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.