KUDAKA Yönetim Kurulu Baksı Müzesi’nde Toplandı

KUDAKA Yönetim Kurulu Baksı Müzesi’nde Toplandı
Yayınlama: 27.06.2014
A+
A-

 

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 57. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir’in başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile 24 Haziran 2014 Salı günü Bayburt’ta Baksı Müzesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Yapılan toplantıda;

Kalkınma Ajanslarının sağlayabileceği mali destek türlerinden olan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Ajansa başvurusu yapılan ve Değerlendirme Komisyonu tarafından başarılı bulunan; Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Simülasyon Eğitim Merkezi”, Narman Kaymakamlığı’nın “Yenilenebilir Enerji ile Sağlıklı ve Ekonomik Yaşam” projelerinin desteklenmesine,

 

Ajans ana hizmet binasında güneş enerjisinden elektrik üretimi amacıyla söz konusu sektörde faaliyet gösteren uluslararası ölçekli bir firma olan Triax Energy Sarl firması tarafından ücretsiz enerji üretim sisteminin kurulmasına karar verildi.

 

Ayrıca toplantıda, Ajans tarafından 2015 yılında Mali Destek Programları kapsamında desteklenmesi öngörülen sektörler ve Bayburt ilinde uygulanması planlanan Güdümlü Proje ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

Toplantının ardından KUDAKA Yönetim Kurulu Üyeleri, 2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülü ve TBMM 2014 Onur Ödülüne layık görülen Baksı Müzesi’ni gezdi. Müzede sergilenen eserleri tek tek inceleyen heyet, Baksı Müzesi kurucu Başkanı Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’dan bilgi aldı.

 

kudaka baksida toplandi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.