KUDAKA Yönetim Kurulu Erzincan’da Toplandı

KUDAKA Yönetim Kurulu Erzincan’da Toplandı
Yayınlama: 25.10.2014
A+
A-

TRA1 (Erzurum-Erzincan-Bayburt) Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Ajansı 60. Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Erzincan Valisi Sayın Süleyman KAHRAMAN’ın başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 11:00’da Erzincan’da gerçekleştirildi.

Toplantı açılışında yapılan sunum ile Ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlere ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verildi.

Kalkınma Ajanslarının sağlayabileceği mali destek türlerinden olan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Ajansa başvurusu yapılan ve Değerlendirme Komisyonu tarafından başarılı bulunan; Atatürk Üniversitesi Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi’nin “Hava Kirliliğinde Ekolojik Koridor Senaryoları: Erzurum Kenti” projesi ile Bayburt İl Özel İdaresi’nin “Kop Dağı Kış Sporları Merkezinin Planlama Alt Yapısının Güçlendirilmesi Projesi”nin desteklenmesine karar verildi.

Ayrıca TRA1 Düzey 2 Bölgesi’nin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda tanıtımının yapılması, bölgede öne çıkan sektörlerdeki potansiyel yatırım alanlarının uluslararası yatırımcıya sunulması ve bölgenin uluslararası alanda imajının oluşturulması amacıyla, 27-29 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Varşova Turizm Fuarına katılım sağlanmasına karar verildi.

2015 yılı Mali Destek Programları hakkında fikir alışverişinde bulunularak toplantıya son verildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.