KUDAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi

KUDAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi
Yayınlama: 21.11.2014
A+
A-

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 61. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzurum’da gerçekleştirildi.

 

Toplantının açılışında yapılan sunum ile Ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlere ilişkin olarak yönetim kurulu üyelerine bilgi verildi.

 

Yapılan toplantıda;

Kalkınma Ajansı 2015 yılı Çalışma Programı çerçevesinde, 2015 yılında 12.000.000,00 TL bütçeli proje teklif çağrısına çıkılmasını öngören başvuru rehberlerinin kabul edilmesine,

 

Kalkınma Bakanlığı’ndan alınacak görüş ve onay sonrası, proje teklif sürecinin uygulamaya konulmasına,

 

Kalkınma Ajanslarının sağlayabileceği mali destek türlerinden olan Güdümlü Proje Desteği kapsamında 4.500.000,00 TL Ajans desteğini öngören ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülecek olan “Erzurum Kültür, Fuar ve Kongre Merkezi” güdümlü projesinin uygulanmasına karar verildi.

 

Toplantı sonunda Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığı, yapılan devir teslim töreni ile 2015 yılı Kasım ayına kadar Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a devredildi. Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’a Yönetim Kurulu Başkanlığı sürecinde Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerinin kalkınması adına verdiği desteklerden dolayı Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.