MEB Üst Düzey Yöneticilerinden Bayburt’a Ziyaret

MEB Üst Düzey Yöneticilerinden Bayburt’a Ziyaret
Yayınlama: 09.06.2018
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür Türk bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve eğitim toplantıları yapmak üzere Bayburt’a geldiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can tarafından Şehitler Ortaokulu’nda karşılanan bakanlık yöneticileri buradan ziyaret edecekleri okullara geçtiler. Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan Şehitler Ortaokulu ve Erdem Bayazıt Pansiyonlu İmam Hatip Ortaokulu’nu, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi’ni, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu Bayburt Ortaokulu’nu, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman, Bayburt Lisesi’ni, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür Türk Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldiler. Okul müdürlerinden bilgiler alan bakanlık yöneticileri okullara ilişkin talep, görüş ve önerileri dikkatle dinlediler. Ziyaret ettikleri tüm okullarda öğretmenlerle toplantı yapan ve görüşlerini dinleyen bakanlık yöneticileri bu çalışma ziyaretlerinin en büyük amacının sahada birebir eğitim-öğretim sorumluluğunu yerine getiren öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek merkez teşkilatı ile iletişimin güçlendirilmesini sağlamak genel eğitim politikalarının yanı sıra yerelde eğitim-öğretimin kalitesini arttırmak olduğunu ifade ederek gittikleri her okulda öğretmen ve idarecilerin heyecanlarına tanık olduklarını ifade ettiler.

Ardından Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan’ı makamında ziyaret eden bakanlık yetkilileri ilimizde devam eden eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunarak sayın Vali Pehlivanı’ın eğitim konusundaki hassasiyetinin ve gerçekleştirdiği projelerin ilimizde eğitim faaliyetlerine önemli bir ivme kazandırdığını ifade ettiler. Vali Ali Hamza Pehlivan da Bayburt’a ilk kez Milli Eğitim Bakanlığından Genel Müdür düzeyinde bu kadar çok sayıda yöneticinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek bunun Bayburt için şehrin eğitim faaliyetleri için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. İlimizde yürütülen eğitim faaliyetlerinin kalitesinin sürdürülerek arttırılması açısından çok değerli olduğunu ve hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Programın devamında Bayburt Öğretmenevi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe müdürleri ve ilimizdeki tüm okulların yöneticileri ile düzenlenen toplantıya katılan bakanlık yöneticileri, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı olarak Türkiye’nin birçok şehrine bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini, Türkiye gibi genç nüfusu yoğun, eğitim faaliyetlerinin en ücra köşesinde bile kesintiye uğramadan devam ettiği bir coğrafyada sadece Ankara’dan bunu devam ettirmenin mümkün olamayacağı şiarından hareketle, illerde bu tür çalışma ziyaretleri gerçekleştirerek eğitim-öğretim faaliyetlerini yerinde gözleme, taşra da görev yapan eğitim çalışanlarını görüş, öneri ve taleplerini bizzat yerinde tespit etme ve tespit edilen sorunlara anında çözüm üretme imkanı bulduklarını belirttiler.
Toplantıda Bayburt’un yıllardır çözülemeyen öğretmen açığı probleminin önümüzdeki atama döneminde atanacak olan öğretmenler ile tamamen çözüleceği müjdesini veren Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan atanacak bu öğretmenlerin sözleşmeli olacağını belirterek 6 yıl boyunca ilimizde görev yapacaklarını ve bunun da eğitimde istikrar anlamında şehrimize yeni bir enerji getireceğine inandığını ifade etti.

Toplantıda ayrıca okul yöneticilerinden gelen talepleri de değerlendiren Bakanlık yetkilileri, imkanlar doğrultusunda taleplerin yerine getirileceğini belirterek bu ziyaret kapsamında toplamda 15 milyon TL tutarında çok çeşitli kalemlerde ödeneğin önümüzdeki günlerde Bayburt’a kazandırılacağını ifade ettiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.