Memiş, Hepimizin Özlediği Bir Bayburt’a Kavuşacağız

Memiş, Hepimizin Özlediği Bir Bayburt’a Kavuşacağız
Yayınlama: 26.08.2014
A+
A-

“Bu Sıkıntıları Çekmeden Kanalizasyon Sorununu Çözme Şansımız Yok”

Bayburt’ta birçok mahallede eş zamanlı olarak 10 ekip tarafından yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde takip eden Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, “Altyapı çalışmaları bu şehrin 100 yıllık problemini çözecektir. Bütün şehrin kanalizasyonu yenileniyor. Bu arada bir takım olumsuzluklar, aksaklıklar olabilir, bunu kabul ediyoruz. Ancak şunu söyleyelim ki, bu sıkıntıları çekmeden kanalizasyon sorununu çözme şansımız yok” dedi.

“Çoruh’u Tertemiz ve Yemyeşil Bir Bayburt’a Kavuşacağız”

Kanalizasyon yenileme çalışmalarının 2014, şehir içi içme suyu şebeke hattının yenileme çalışmalarının ise 2015’in sonu itibariyle tamamlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Memiş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çoruh’u tertemiz ve yemyeşil bir Bayburt’a kavuşacağız. Evlerimizde çeşmelerimizi açtığımız zaman suyumuzu çok rahat bir şekilde içeceğiz,  çayımızı demleyeceğiz. Kıymetli hemşerilerimiz şunu bilmeli ki, bizim suyla ilgili iki problemimiz var; birincisi kireçli olması, ikincisi de suyun şebeke içindeki kaybının yüzde 55-60 oranında olması. Yani 100 litre suyun 60 litresi su kaçaklarından dolayı kayboluyor. Onun için bu çalışmanın yapılması kaçınılmazdır. İnşallah önümüzdeki 100 yıl Bayburt’umuzun bu konuda hiçbir sıkıntısı kalmayacaktır.”

“Hepimizin Özlediği Bir Bayburt’a İnşallah Kavuşacağız”

“Hemşehrilerime şu müjdeyi de vereyim; Sayın Dışişleri Bakanımız ki inşallah başbakan olacak. Bu alt yapı ve içme suyu çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltlama ve kaldırım yapımı çalışmalarında bize yardımcı olacaktır. Aynı azmanda bugünkü Başbakanımız yarınki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında Bayburt’umuza bu manada sözü vardır. İnşallah Bayburt’umuzun kentleşmesi adına, yolarımızın, kaldırımlarımızın yapılması konusunda bize çok ciddi yardımları olacaktır. İnşallah Bayburt’umuz için gelecek günler bugünden daha ak, bugünden daha parlak, bugünden daha berrak olacaktır. Hepimizin özlediği bir Bayburt’a inşallah kavuşacağız.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.