Mevlütoğulları’ndan açıklama: Devraldığımız Borç 13 Bin Değil 220 Bin Lira

Mevlütoğulları’ndan açıklama: Devraldığımız Borç 13 Bin Değil 220 Bin Lira
Yayınlama: 22.01.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Mevlütoğulları, devraldıkları borcun 220 Bin Lira olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimli olağan kongrede 214 oy alarak Bayburt Şoförler Odası’nın yeni başkanı olan [vurguluContent color=”Red” text=”Zekeriya Mevlütoğulları”] yazılı bir basın açıklaması yaparak seçim öncesi yapılan açıklamaları değerlendirdi.
Eski Başkan Burhanettin Kahrıman’ın seçim öncesi yaptığı faaliyetlere dair değerlendirmelerine atıf yapılan açıklamada odanın borcunun söylendiği gibi 13 bin değil, 220 bin olduğu ve eski başkan döneminde odaya 1 adet fotokopi makinası haricinde hiçbir katkıda bulunulmadığı bildirildi.

Görevi devralmasının ardından oda kayıtlarında inceleme başlattığını belirten Başkan Zekeriya Mevlutoğulları, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“[vurguluContent color=”Blue” text=”Bayburt Şoförler ve Otomobilciler Odası”]’nın 2018-2021 yılları arasında görev yapmış oda başkanının, odanın mali durumu ile ilgili 09.12.2021 tarihinde yapmış olduğu açıklamada odanın borcunun 13.000 TL olduğunu dile getirmiş ve kendisine ait olmayan icraatlardan bahsetmiştir.

05.01.2021 tarihinde yapılan olağan genel kurul ile görevi devralmış bulunuyoruz. Yapılan inceleme neticesinde odamızın vergi, SSK ve üst kuruluşlara olan borcunun toplan 220.000 TL olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca geçmiş 4 yılda odamıza 1 adet fotokopi makinası alındığı, bunun dışında odamıza ve üyelerimize kayda değer bir hizmet yapılmadığı anlaşılmıştır.

Öte yandan yapılan bilgilendirmelerde servis araçlarında rehber personelin ilkokul mezunu olarak tahsis edilmesi, ticari araç kullanma yaş sınırının 65’ten 69’a çıkarılması, 16+1 araçların motorlu taşıtlar vergisinin normal araçlarla aynı seviyede tutulması, servis araçlarının yaş sınırının 12’den 15’e çıkarılması gibi konularda da yalan ve yanlış bilgiler verilerek kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır.

Şeffaf yönetim anlayışımız çerçevesinde bu hususları üyelerimiz ve vatandaşlarımızla paylaşma gereksinimi doğmuştur.
Kamuoyuna saygılarımla.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.