MHP Aday Tanıtımına Yoğun İlgi

MHP Aday Tanıtımına Yoğun İlgi
Yayınlama: 19.04.2015
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Teşkilatı aday tanıtım toplantısı düzenledi. Beyzade Düğün Salonunun iki ayrı salonunu dolduran partililer adaylarına yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program milletvekili adayların özgeçmişleri slayt gösterileriyle okundu.

Açılış konuşmasını MHP il Başkanı Süleyman Burç yaptı. Daha sonra milletvekili adayları Tamer Kayaalp ve Karabey Kadri Karaoğlu birer konuşma yaptılar.

İl Başkanı Burç konuşmasında, “Bayburt’a gelen iktidar partisi milletvekilleri hep Bayburt’un ikinci milletvekiliyiz söylemini dile getirdiler. Teşvik kapsamında 5. bölgede bulunan Bayburt’un 6. bölgede olması gerektiğini ifade etmediler. Biz ‘Bizimle Yürü Bayburt’ derken iki milletvekiline de talibiz. Hangi partiye oy verirse versin biz Bayburt’taki tüm kardeşlerimizin oylarına talibiz.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili adayı Tamer Kayaalp yaptığı konuşmada, “Bayburt siyasi anlamda bir değişime gidiyor. AKP’nin Bayburt konusunda etekleri tutuşmuş vaziyette. Şunu söyleyeyim şuan iki milletvekilimiz var. AKP’nin olaya bakışı şu 1’i gitti de bari şu ikinciyi kurtaralım diyorlar. AKP’nin o giden bir milletvekili yerine inşallah Kadri hocamız gidecek. Amma velakin birinci sıradaki vekilin gitmesi için de benim gidememem lazım. Böyle bir hesap var. Onun için şimdiden o birinci sıraya yazılan sevgili arkadaşımızı ‘Maliye Bakanı yapacağız’ diye konuşuyorlar. Bana ancak öyle bir rakip bulmuşlar sağ olsunlar. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum, yukarıda Allah var şahit olsun. AKP iktidar nimetlerini fırsat olarak kullanması, tehdit ve baskı olarak kullanmasın bırakın Maliye Bakanı’nı, Başbakan karşıma çıksa Bayburt’um bu güzel kardeşini meclise gönderecek inşallah” dedi.

Son konuşmayı yapan Milletvekili adayı Karabey Kadri Karaoğlu şunları söyledi, ” Bayburt’umun ve sizlerin ikbalini şahsi ikbalimin önünde tutacağıma söz veriyorum. Sizlerin önünde değil sizlerle birlikte ve aranızda yürüyeceğime söz veriyorum. Bayburt’un sorunlarını her kürsüde, her platformda yüksünmeden, çekinmeden en yüksek sesle dillendireceğime söz veriyorum. Yüce Yaradan’ın kelamı ile dalga geçenlerle değil onu baş tacı eden bizimle yürü Bayburt! Şırnak’a havaalanı yaparken Bayburt’a tren rayını çok görenlere karşı bizimle yürü Bayburt! “Düşünebiliyor musunuz Bayburt’ta Fen Lisesi var’’ diyebilenlere karşı, Bayburt’un onuru var, haysiyeti var, şerefi var demek için bizimle yürü Bayburt!” şeklinde konuştu.

Yemek ikramı ile sona eren programa, MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP Bayburt Milletvekili adayları Dr. Karabey Kadri Karaoğlu ve Tamer Kayaalp’in yanı sıra, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim şentürk, Bayburt eski Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu, hayırsever işadamları Mustafa Köseoğlu ve Bahattin Köseoğlu, il ve ilçe teşkilat mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Aday tanıtımı programında yapılan konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Haber: Bayburt Medya

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.