Milletvekili Mustafa Sarıgül, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti

Milletvekili Mustafa Sarıgül, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti
Yayınlama: 26.05.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Tur çalışmaları için geldiği Bayburt’ta Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

25. Dönem Bayburt Milletvekili Karabey Kadri Karaoğlu, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin il başkanları ve kalabalık bir toplulukla BGC’ye gelen Milletvekili Sarıgül, Başkan Murat Okutmuş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre görüştü. BGC Başkanı Okutmuş’un Bayburt basını hakkında verdiği bilgilerin ardından Sarıgül de yerel basının önemine vurgu yaptı.

Daha sonra toplantı odasına geçerek basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, “Kemal Kılıçdaroğlu, devletin hesabını kitabını toplar, iki yakamız bir araya gelir. Kemal Kılıçdaroğlu söylediği her sözün, hesabını kuruş kuruş yapar öyle konuşur. Devlette israf ve masraf çok arttı. Kılıçdaroğlu israf ve masrafı önler. Ekonomiyi ehil ellere teslim eder. Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Türkiye güzel bir Türkiye olur” dedi.
Sarıgül, açıklmasında şu ifadelere yer verdi:

“VATAN, MİLLET, DİN, İMAN KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL”

“Bayrağımızı ve vatanımızı seven, bu topraklarda birlikte yaşamak isteyen herkes benim öz be öz kardeşimdir. Bizim iki kırmızı çizgimiz var: Bayrağımız ve vatanımız. Hepimiz bu vatanı seviyoruz. Hepimiz bayrağımıza bağlıyız. Vatan, millet sevgisi, din, iman kimsenin tekelinde değil. Kimsenin kimseden sertifika almaya ihtiyacı yok.”

“BU TOPRAKLARDA NE EZAN SUSAR NE BAYRAK İNER”

“Türkiye beş yıldır Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyor. Bu sistem tüm yetkileri bir kişiye verdi. Meclis göstermelik oldu. Bakanlar şeklen var fiilen yok. Kimse sorumluluk almıyor. Herkes her şeyi Sayın Erdoğan’dan bekliyor.”

“BÖYLE BİR SİSTEM YÜRÜMEZ”

“Bu öyle bir sistem ki Sayın Erdoğan’ın hafta 30 binden fazla karara imza atması gerekiyor. Başında kim olursa olsun bu sistem yürümez. Bu seçimler son derece önemlidir. Ülkemizi bir kişi tek başına yönetmeye devam etsin mi etmesin mi? Buna karar vereceğiz. Hangi partiye mensup olursak olalım. Siyasi ayrılıklarımızı bir kenara bırakmamız cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden çıkmamız lazım.
Türkiye’yi demokratik Parlamenter Sisteme geçirecek olan Sayın Kılıçdaroğlu’dur.”

“KILIÇDAROĞLU, DEVLETİN İŞLEYİŞİNİ, HESABINI KİTABINI BİLİR”

“Tarlada fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen isim Kılıçdaroğlu’dur. Devlette hesap kitap kalmadı. Türkiye’de devletin işleyişini, hesabını kitabını, bütçeyi, vergiyi, en iyi bilen isim Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kemal Kılıçdaroğlu, devletin hesabını kitabını toplar, iki yakamız bir araya gelir. Kemal Kılıçdaroğlu söylediği her sözün, hesabını kuruş kuruş yapar öyle konuşur. Devlette israf ve masraf çok arttı. Kılıçdaroğlu israf ve masrafı önler. Ekonomiyi ehil ellere teslim eder. Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Türkiye güzel bir Türkiye olur.”

Mustafa Sarıgül, “Muharrem İnce pazartesi üstümüzü çırpıp harekete geçiyoruz” dedi. Bu sözün anlamı nedir, nasıl değerlendiriyorsunuz? şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi:

“Siyasette aldığınız bazı kararlar, üstünüzü çırpmakla geçmez. Üstünüze yapışır. Adama sorarlar tehlike kapıdayken ne yaptın? Cumartesi ne yaptın? Pazar ne yaptın? Pazartesi’yi neden bekledin? Siyaset omurga ister dik duruş ister. En önemlisi de vefa ister.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Muhammed dedi ki:

  Sende gerçekten kendini iyi bir müslüman olduğunu düşünüyormusun?
  Peki ne kadar iyi bir müslüman olduğunu düşünüyorsun?
  Bu müslümanlıktan kesin olarak eminmisin?
  Yoksa Kelime-i Şehadet İslam dininin temel esaslarından bir tanesidir diyerek işin içinden sıyrılacağınımı düşünüyorsun?
  Doğrularınla yanlışlarınla hiç kendini sorguladınmı?
  https://www.youtube.com/watch?v=7JPdpdH51XA

  Anlaşılan bu konuşan arkadaşı çok tıklamış izlemiş olacaklar ki, tekrar YouTube koymuşlar.
  Zira YouTube de şöyle bir kural var. Ne kadar çok izlenirsen o kadar ilk sıraya getirir oraya yerleşirsin.
  Bu imam hatipli kardeşimiz eğrisiyle doğrusuyla kendisini sorgulamış, ve bir Müslüman gibi gerekeni yapmış.

  Bu imam hatipli kardeş neye dayanarak bu kararı verdi dersiniz?

  Bizi dosdoğru yola eriştir;
  (Fatiha 6)

  “Rabbimiz Allah’tır!” deyip sonra da özde ve sözde dosdoğru olarak inanç, amel ve ahlâkta sapmadan doğru yolu tâkip edenler var ya, onlara hiçbir korku yoktur ve onlar asla üzülmeyeceklerdir. (Ahkaf 13)

  “Allah benim de Rabbimdir, sizin de Rabbinizdir; o halde, O´na kulluk edin. İşte bu, dosdoğru bir yoldur.” (Âl-i İmrân 3:51)

  Bu imam hatipli kardeş neye göre yanlıştan döndü dersiniz?

  (Ve İblis) şöyle dedi: Madem ki sen beni saptırdın, yemin olsun ki ben de senin dosdoğru yolunun üzerine onlar için pusu kuracağım; (A’râf 7:16)

  Özellikle içinizden doğru yolu bulup, o yolda yürümek isteyen herkes için. (Tekvir 28)

  “Şüphesiz benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz yalnız Allah’tır. O halde yalnızca O’na kulluk edin. Dosdoğru yol işte budur.”
  (Zuhruf 64)

  İsa de ki: “Şüphesiz Allah benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir; o halde yalnız O’na kulluk edin. İşte dosdoğru yol budur!”
  (Meryem 36)

  Dosdoğru bir yol üzerindesin. (Yasin 4)

  Doğru yola göstermek elbette bizim işimizdir. (Leyl 12)

  İmam hatiplinin söylediği gibi bende dinle vururum kendini bilmezlere. Bu videoyu Türkiye’de ki tanıdıklarınızla onlar oy sandığına gitmeden önce onlarla paylaşın.